Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Laktoglukonian wapnia

Wskazania do stosowania

Laktoglukonian wapnia jest stosowany jako suplement diety w celu uzupełnienia niedoboru wapnia w organizmie. Jest również stosowany w leczeniu osteoporozy, chorób kości i zębów oraz w profilaktyce osteoporozy u osób w wieku podeszłym.

Dawkowanie

Dawkowanie laktoglukonianu wapnia zależy od wieku, płci i stanu zdrowia pacjenta. Zwykle zaleca się przyjmowanie 1-2 tabletek dziennie, podczas posiłku. Dawkę należy dostosować do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Przeciwskazania do stosowania

Laktoglukonian wapnia jest przeciwwskazany u pacjentów z nadwrażliwością na składniki preparatu oraz u pacjentów z hiperkalcemią (podwyższonym poziomem wapnia we krwi).

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania

Przed rozpoczęciem stosowania laktoglukonianu wapnia należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza w przypadku pacjentów z chorobami nerek, kamieniami nerkowymi, chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym, chorobami tarczycy oraz u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

Interakcje z innymi substancjami czynnymi

Laktoglukonian wapnia może wpływać na wchłanianie innych leków, takich jak tetracykliny, chinolony, leki przeciwpadaczkowe oraz leki przeciwzakrzepowe. Należy unikać jednoczesnego stosowania laktoglukonianu wapnia z tymi lekami.

Interakcje z alkoholem

Nie stwierdzono żadnych interakcji między laktoglukonianem wapnia a alkoholem.

Wpływ na prowadzenie pojazdów

Laktoglukonian wapnia nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Inne rodzaje interakcji

Laktoglukonian wapnia może wpływać na wchłanianie innych substancji, takich jak żelazo, cynk i magnez. Należy zachować ostrożność przy jednoczesnym stosowaniu tych substancji.

Wpływ na ciążę

Laktoglukonian wapnia jest bezpieczny w czasie ciąży, jednak przed rozpoczęciem stosowania należy skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na laktację

Laktoglukonian wapnia jest bezpieczny w okresie laktacji, jednak przed rozpoczęciem stosowania należy skonsultować się z lekarzem.

Wpływ na płodność

Nie stwierdzono wpływu laktoglukonianu wapnia na płodność.

Skutki uboczne

Laktoglukonian wapnia jest zwykle dobrze tolerowany przez pacjentów. Mogą wystąpić jednak niepożądane skutki uboczne, takie jak biegunka, zaparcia, nudności, wymioty, bóle brzucha oraz zwiększone wydalanie wapnia z moczem.

Objawy przedawkowania

Przedawkowanie laktoglukonianu wapnia może prowadzić do hiperkalcemii, czyli podwyższonego poziomu wapnia we krwi. Objawy przedawkowania mogą obejmować bóle brzucha, nudności, wymioty, osłabienie mięśni, zmęczenie oraz zaburzenia rytmu serca.

Mechanizm działania

Laktoglukonian wapnia jest źródłem wapnia, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wapń jest ważnym składnikiem kości i zębów oraz bierze udział w wielu procesach metabolicznych.

Wchłanianie

Laktoglukonian wapnia jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego.

Dystrybucja

Laktoglukonian wapnia jest dystrybuowany w organizmie i gromadzony głównie w kościach i zębach.

Metabolizm

Laktoglukonian wapnia nie ulega metabolizmowi w organizmie.

Wydalanie

Laktoglukonian wapnia jest wydalany z organizmu głównie przez nerki.

Podsumowanie

Laktoglukonian wapnia jest suplementem diety stosowanym w celu uzupełnienia niedoboru wapnia w organizmie oraz w leczeniu chorób kości i zębów. Przed rozpoczęciem stosowania należy skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza w przypadku pacjentów z chorobami nerek, kamieniami nerkowymi, chorobami serca, nadciśnieniem tętniczym, chorobami tarczycy oraz u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Laktoglukonian wapnia jest zwykle dobrze tolerowany przez pacjentów, jednak mogą wystąpić niepożądane skutki uboczne. Przedawkowanie laktoglukonianu wapnia może prowadzić do hiperkalcemii, czyli podwyższonego poziomu wapnia we krwi. Laktoglukonian wapnia jest źródłem wapnia, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego i dystrybuowany w organizmie, gromadząc się głównie w kościach i zębach. Jest wydalany z organizmu głównie przez nerki.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz