Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Lista produktów producenta Mylan

Mylan to amerykańska firma farmaceutyczna, która każdego dnia intensywnie pracuje, aby zapewnić dostęp do najnowszej generacji leków pacjentom na całym świecie. W tym celu kierują się innowacyjnym podejściem, które pomaga wprowadzać coraz skuteczniejsze rozwiązania i podnosić jakość życia ludzi. Obecnie jest jednym z największych producentów leków generycznych i specjalistycznych, a także substancji czynnych znajdujących się w preparatach z różnych dziedzin terapeutycznych.

Aktywne filtry

Zaufaj światowemu liderowi w branży farmaceutycznej!

Początki przedsiębiorstwa rozpoczynają się w 1961 roku w stanie Wirginia Zachodnia w USA, kiedy przyjaciele z wojska Milan “Mike” Puskar i Don Panoz założyli firmę pod nazwą Milan zajmującą się dystrybucją wyrobów farmaceutycznych. Kilka lat później działalność rozwinęła się do produkcji preparatów dostępnych bez recepty, a sukces pomaga podjąć decyzję o przedstawienie się na leki generyczne. W ten sposób oferta powiększyła się o antybiotyki, w tym Penicylinę G, leki przeciwbólowe, antyhistaminowe, moczopędne, a także uspokajające. Prezes w późniejszym czasie pomaga w powołaniu Stowarzyszenia Branży Leków Generycznych, które przyczynia się do uchwalenia różnorodnych ustaw, a także wprowadzenia odpowiednich reform w zakresie procedur oceny, rejestracji leków oraz zapewnienia bezpieczeństwa konsumentom. Przejmowanie różnych spółek oraz stałe powiększanie portfolio pozwoliło rozrosnąć się firmie Mylan w globalnej skali. Obecnie produkty znajdują się w około 145 krajach, a dostęp do nich stale się powiększa.

Firma Mylan działa w oparciu o innowacyjne systemy zarządzania. Zaawansowana technologia monitorowania pozwala w skutecznym odrzucaniu wadliwych produktów. Priorytetem są działania w zgodzie z najwyższymi standardami jakości obowiązującymi na całym świecie, dlatego preparaty są stale ulepszane w oparciu o najnowsze badania i osiągnięcia w dziedzinie medycyny. Dzięki współpracy z tysiącami lekarzy przedsiębiorstwo bardzo szybko odpowiada na potrzeby lekarzy i pacjentów. Środowisko medyczne jest także wspierane poprzez różnorodne inicjatywy poszerzające świadomość dotyczącą zdrowia i umożliwiające opiekę i leczenie między innymi w zakresie epidemii HIV i AIDS. Mylan zatrudnia tysiące naukowców i badaczy pracujących każdego dnia, aby sprostać wymaganiom współczesnej ludzkości. Obecnie asortyment obejmuje leki wziewne, biopodobne, iniekcyjne, onkologiczne oraz neurologiczne. Przedsiębiorstwo inwestuje w edukację i szkolenia personelu medycznego na całym świecie, w tym również Polsce.