Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Mylan

Mylan to amerykańska firma farmaceutyczna, która każdego dnia intensywnie pracuje, aby zapewnić dostęp do najnowszej generacji leków pacjentom na całym świecie. W tym celu kierują się innowacyjnym podejściem, które pomaga wprowadzać coraz skuteczniejsze rozwiązania i podnosić jakość życia ludzi. Obecnie jest jednym z największych producentów leków generycznych i specjalistycznych, a także substancji czynnych znajdujących się w preparatach z różnych dziedzin terapeutycznych.

Aktywne filtry

Zaufaj światowemu liderowi w branży farmaceutycznej!

Początki przedsiębiorstwa rozpoczynają się w 1961 roku w stanie Wirginia Zachodnia w USA, kiedy przyjaciele z wojska Milan “Mike” Puskar i Don Panoz założyli firmę pod nazwą Milan zajmującą się dystrybucją wyrobów farmaceutycznych. Kilka lat później działalność rozwinęła się do produkcji preparatów dostępnych bez recepty, a sukces pomaga podjąć decyzję o przedstawienie się na leki generyczne. W ten sposób oferta powiększyła się o antybiotyki, w tym Penicylinę G, leki przeciwbólowe, antyhistaminowe, moczopędne, a także uspokajające. Prezes w późniejszym czasie pomaga w powołaniu Stowarzyszenia Branży Leków Generycznych, które przyczynia się do uchwalenia różnorodnych ustaw, a także wprowadzenia odpowiednich reform w zakresie procedur oceny, rejestracji leków oraz zapewnienia bezpieczeństwa konsumentom. Przejmowanie różnych spółek oraz stałe powiększanie portfolio pozwoliło rozrosnąć się firmie Mylan w globalnej skali. Obecnie produkty znajdują się w około 145 krajach, a dostęp do nich stale się powiększa.

Firma Mylan działa w oparciu o innowacyjne systemy zarządzania. Zaawansowana technologia monitorowania pozwala w skutecznym odrzucaniu wadliwych produktów. Priorytetem są działania w zgodzie z najwyższymi standardami jakości obowiązującymi na całym świecie, dlatego preparaty są stale ulepszane w oparciu o najnowsze badania i osiągnięcia w dziedzinie medycyny. Dzięki współpracy z tysiącami lekarzy przedsiębiorstwo bardzo szybko odpowiada na potrzeby lekarzy i pacjentów. Środowisko medyczne jest także wspierane poprzez różnorodne inicjatywy poszerzające świadomość dotyczącą zdrowia i umożliwiające opiekę i leczenie między innymi w zakresie epidemii HIV i AIDS. Mylan zatrudnia tysiące naukowców i badaczy pracujących każdego dnia, aby sprostać wymaganiom współczesnej ludzkości. Obecnie asortyment obejmuje leki wziewne, biopodobne, iniekcyjne, onkologiczne oraz neurologiczne. Przedsiębiorstwo inwestuje w edukację i szkolenia personelu medycznego na całym świecie, w tym również Polsce.