Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta UPSA

Laboratorium farmaceutyczne UPSA rodem z Francji jest rozpoznawalną marką o zasięgu globalnym. W ciągu przeszło 85 letniej działalności przedsiębiorstwo zdobyło kompleksową wiedzę w dziedzinie leczenia grypy, zaburzeń trawienia, a także problemów z zasypianiem, będąc jednocześnie producentem sprawdzonych suplementów poprawiających witalność i jakość życia.

Aktywne filtry

Upsa - 85 lat historii francuskiej firmy 

Do założenia firmy Upsa przyczyniła się doktor Camille Bru, która zamieszkała w Agen w Nowej Akwitanii w latach 20 ubiegłego wieku. Ta genialna radiolog opracowała system, który umożliwiał wykonywanie zdjęć RTG przy łóżku pacjentów chorych obłożnie. Obserwując zdjęcia rentgenowskie doktor Bru zaobserwowała, że spożywanie napojów gazowanych ma wpływ na tempo perystaltyki przewodu pokarmowego. Jej badania pozwoliły opracować Normogastryl - roztwór wspomagający proces trawienia. By go produkować wynalazczyni założyła w 1935 roku laboratorium UPSA (rozwinięcie skrótu to Union of Scientific Applied Pharmacology). Koniczyna widniejąca na opakowaniu Normogastrylu szybko stała się znakiem rozpoznawczym i symbolem nowo założonej firmy. 

Doktor Camille Bru zmarła w 1958 roku, a jej miejsce na czele UPSA zajął syn - doktor Jean Bru. Firma działająca w Agen zatrudniała wówczas około 60 pracowników. Syn założycielki przedsiębiorstwa zupełnie odmienił jego funkcjonowanie. Od tej pory UPSA znacząco zwiększyła ilość środków przeznaczanych na rozwój oraz badania. Francuska firma na przełomie lat 60-tych oraz 70-tych słynęła ze swoich musujących produktów jak aspiryna oraz paracetamol. Pozwoliło to wybudować drugi zakład produkcyjny przedsiębiorstwa specjalizujący się właśnie w lekach musujących. Liczba zatrudnionych pracowników zwiększyła się tym samym do 800 osób. Gwarantem jakości produktów UPSA był unikalny pionowy proces produkcyjny oparty o specjalne wieże. W 1993 roku UPSA utworzyła filię swojej działalności - Pain Institute mający na celu wspomagać pacjentów zmagających się z przewlekłym bólem. Rok później doszło do rozbudowy fabryki przedsiębiorstwa zlokalizowanej w Agen - zostało uruchomione nowe laboratorium kontroli jakości, laboratorium rozwoju galenów, powstały nowe wieże produkcyjne, magazyn do przechowywania surowców oraz opakowań, a także 14 nowych linii pakujących. 

Obecnie zakład w Agen jest wysoce wydajnym centrum produkcyjnym. Zakład do dziś pozostaje nowoczesnym ośrodkiem umożliwiającym prowadzenie działań produkcyjnych pokrywających zapotrzebowanie międzynarodowych kontrahentów. Dziś korzystając z ponad 85 letniego doświadczenia UPSA rozwija leki w medycynie rodzinnej. Postacie sprzedawanych przez francuskie przedsiębiorstwo preparatów dostosowane są do potrzeb wszystkich grup wiekowych - od niemowląt po seniorów. Od początku działalności niemal 25 krotnie zwiększyła się także liczba pracowników firmy. UPSA nieustannie realizuje obietnice dalszego wprowadzania innowacji dla swoich pacjentów we Francji oraz poza jej granicami.