Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Pielęgnacja słoneczna

Bez względu na porę roku skóra narażona jest na działanie promieni UV. Z tego względu warto mieć przygotowany produkt, który ochroni przed nadmierną dawką słońca. Doskonale sprawdzą się dermokosmetyki do opalania dostosowane do różnych typów skóry.

Aktywne filtry

Każdy z nas wie, jak ważna jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dlatego właśnie warto zaopatrzyć się w zabezpieczające przed nimi dermokosmetyki z filtrem do codziennego stosowania. Podczas opalania skóra potrzebuje bardzo skutecznej ochrony, warto więc zastosować kremy, emulsje lub pianki z filtrem UV, które zapobiegną oparzeniom i zabezpieczą skórę przed procesami fotostarzenia. Nasza apteka posiada bogaty asortyment produktów chroniących przed słońcem, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego warto stosować dermokosmetyki do opalania?

Profesjonalne dermokosmetyki do opalania są połączeniem kosmetyków ze składnikami farmaceutycznymi, dzięki czemu działają szybciej, efektywniej i długotrwale. Posiadają substancje aktywne biologicznie, które nie tylko skutecznie chronią przed promieniowaniem UV, oparzeniami i przesuszeniem skóry, ale też działają nawilżająco i odmładzająco. Ich skład został starannie wyselekcjonowany, dzięki czemu znajdują się w nim naturalne substancje, takie jak ekstrakty roślinne, olejki, kwasy, minerały czy witaminy. Z drugiej strony nie znajdziemy w nich barwników, parabenów lub substancji zapachowych. Produkty zostały w pełni przebadane dermatologicznie, dlatego nie powodują alergii. Ponadto najczęściej dostosowane są do konkretnych typów skóry.

Jak wybrać odpowiedni dermokosmetyk do opalania?

Dermokosmetyki do opalania sprawdzą się dla każdego, ale szczególnie wartościowe są dla osób o wrażliwej skórze. W zależności od wieku i rodzaju skóry istnieją kremy z różnymi filtrami. Dla osób ze śniadą lub oliwkową karnacją, ciemnymi włosami i oczami oraz skórą ze skłonnością do łatwego opalania z rzadko występującymi oparzeniami wystarczy filt 10. W przypadku lekko śniadej cery z brązowymi lub szarymi oczami i brązowymi lub ciemnoblond włosami najlepiej użyć filtra 10-15. Jeśli karnacja jest jasna, włosy jasne lub ciemnoblond, a skóra trudno się opala i łatwo ulega poparzeniom to doskonale sprawdzi się filtr 25-30. Do bladej skóry z piegami, która zazwyczaj ulega poparzeniom powinno się wybrać filtr 50.