Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Na bezsenność - tabletki na sen, leki

Na bezsenność i problemy z zasypianiem cierpi wielu ludzi. Skuteczna walka z dolegliwością obejmuje szereg działań. Pomocne może być przyjmowanie odpowiednich suplementów diety. Preparaty na bezsenność dzięki optymalnemu składowi i wieloaspektowemu działaniu pomagają w zapewnieniu spokojnego snu.

Aktywne filtry

Sposoby i preparaty na bezsenność

Bezsenność jest zakłóceniem właściwego rytmu, głębokości i czasu snu oraz czuwania. Występuje czasami wskutek innych zaburzeń i ma charakter czasowy, często jednak jest problemem przewlekłym. Obok zapewnienia odpowiednich warunków do snu - wygodnego posłania, temperatury i wilgotności powietrza, warto również przygotować organizm, aby problem ze snem zniknął. Leki na bezsenność mogą pomóc w wyciszeniu organizmu i uregulowaniu rytmu dnia i nocy. Dostosowanie ich formy do wieku oraz preferencji pomoże w wygodnym przyjmowaniu suplementu diety. Dostępne są tabletki na sen, kapsułki i krople o skoncentrowanym składzie, a także saszetki z ziołami do zaparzania oraz granulat do rozpuszczania. Melatonina zawarta w niektórych preparatach w naturalny sposób ułatwia zasypianie. Wyciągi z różnorodnych ziół działają uspokajająco i kojąco na układ nerwowy. Melisa, szyszki chmielu, kwiaty lawendy oraz ziele passiflory to jedne z wielu różnorodnych naturalnych składników wspomagających regeneracyjny sen.

Leki na bezsenność - działanie i stosowanie

Preparaty na bezsenność mają zwykle działanie łagodnie uspokajające oraz wspomagające regulację snu. Delikatne wyciągi ziołowe zawarte w herbatkach sprawdzą się już dla najmłodszych. Pomogą w wyciszeniu, łagodnie wspierając długi spokojny sen. Odpowiednia ilość snu jest bardzo ważna w życiu zarówno dzieci, jak i osób dorosłych - w tym czasie organizm się regeneruje. Działanie suplementów diety na bezsenność pomaga w osiągnięciu odpowiedniej dziennej dawki snu. Tabletki na sen zwykle stosuje się na pół godziny do godziny przed pójściem spać. Szczegóły, zależne od rodzaju preparatu, można znaleźć na opakowaniu bądź ulotce informacyjnej produktu.