Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Sandoz

Nazwa przedsiębiorstwa Sandoz należy do najbardziej znanych na międzynarodowym rynku farmaceutycznym. Marka jest częścią Grupy Novartis specjalizującą się w produkcji nowoczesnych leków generycznych i biopodobnych. Jej globalny zasięg oraz długoletnia historia są gwarantami bezpieczeństwa i skuteczności, oraz skutecznie pomagają wypełniać misję firmy - zwiększanie dostępu do leków na najodleglejszych zakątkach Ziemi.

Aktywne filtry

Migea 200mg, 4 tabletki

28,99 zł

Sandoz - światowy lider produkcji leków generycznych 

Marka Sandoz funkcjonuje od 2003 roku - wtedy to została wydzielona z wielu dywizji grupy Novartis. Umożliwiło to stworzenie podmiotu łączącego w sobie szeroka wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie pod wspólną nazwą. Sandoz od kilkunastu lat systematycznie zdobywa nowe obszary globalnego rynku, a dziś uznawany jest za jednego z jego liderów generując roczną sprzedaż na poziomie 10 miliardów dolarów. Jednak geneza jej powstania sięga dużo głębiej - nazwę Sandoz początkowo nosiła szwajcarska spółka chemiczna założona w 1886 roku, której główną oś działalności stanowiła produkcja barwników. Jednym z kamieni milowych było wprowadzenie przez nią do sprzedaży preparatu Calcium Sandoz, który do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów przedsiębiorstwa. Dalsza historia producenta była bardzo bogata, dlatego nie sposób wymienić wszystkich obejmujących ją wydarzeń. Kolejnym przełomem była fuzja szwajcarskiej firmy z Ciba-Ceigy w 1996 roku - owocem tego powstała grupa Novartis. Przez 7 lat marka Sandoz pozostawała niewykorzystana, aż powróciła do istnienia w 2003 roku dając impuls do połączenia i ujednolicenia profilu działania w zakresie produkcji leków generycznych. 

Lek generyczny to inaczej zamiennik zawierający tę samą substancję czynną co lek odwzorowywany, ten sam profil farmakologiczny, ten sam stan skupienia oraz tę samą biodostępność. Zazwyczaj charakteryzuje się jednak wielokrotnie niższą ceną niż oryginał. Jest to korzystna sytuacja dla pacjentów - Sandoz wykorzystując wszystkie zalety leków generycznych dba o zwiększenie ich dostępności poprawiając poziom opieki medycznej, a także jakość i komfort życia pacjentów na całym świecie. Ich skuteczność oraz bezpieczeństwo zagwarantowane są poprzez restrykcyjne normy z zakresu projektowania, produkcji oraz przechowywania preparatów leczniczych. Obecnie produkty tego międzynarodowego producenta przyjmowane są przez 500 milionów osób. 

Sandoz w Polsce 

Również w Polsce Sandoz jest jednym z kluczowych graczy na rynku leków generycznych. Firma działa na naszym rynku od 2010 roku oferując ponad 500 różnych produktów. Leki Sandoz wykorzystywane są w terapii schorzeń charakterystycznych dla różnych grup terapeutycznych m.in. kardiologicznych, psychiatrycznych, gastroenterologicznych, onkologicznych, endokrynologicznych czy neurologicznych. Przystępna cena oraz jakość sprawia, że są chętnie wybierane przez pacjentów. Międzynarodowa marka angażuje się także w działania profilaktyczne poprawiające wykrywalność, a tym samym rokowanie przewlekłych schorzeń jak nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe czy przewlekła obturacyjna choroba płuc.