Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Oparzenia powierzchniowe

Każdy z nas doznał w przeszłości poparzenia wrzątkiem,dotknął gorącego żelazka lub uległ poparzeniu słonecznemu. Nawet niewielkie oparzenie, jeśli jest niewłaściwie opatrzone, a rana źle pielęgnowana, może sprawiać problemy przez dłuższy okres.

Aktywne filtry

PANTHEN PLUS 150 ml Aflofarm

18,95 zł
Foxill żel 1 mg/g 1 tub.a 30g

22,00 zł

Minęły czasy, kiedy jedynym domowym zaleceniem w chwili oparzenia, było dotknięcie ucha czy podmuch chłodnego powietrza z ust. Dzisiaj na rynku znajdziemy mnóstwo profesjonalnych specyfików do zastosowania w przypadku wystąpienia oparzeń powierzchniowych.

Wrażliwa skóra, czyli nigdy nie bagatelizuj oparzenia

Niewiele osób ma świadomość, że z oparzeniem możemy mieć do czynienia już przy narażeniu skóry na temperaturę +42 st. C. W takich warunkach, zaledwie po ok. 6 godzinach, naskórek zaczyna ulegać martwicy. Przy temperaturze +55 st. C, uszkodzenie skóry następuje po zaledwie 3 minutach, a jeśli ma ona kontakt z gorącem rzędu +70 st. C, to "palący" problem pojawia się po zaledwie 1 sekundzie. Zazwyczaj mamy do czynienia z oparzeniami powierzchniowymi, często związanymi z długotrwałym narażaniem niezabezpieczonego kremem ciała na działanie promieni słonecznych. Oczywiście zdarzają się też sytuacje, w których doznajemy oparzenia skóry podczas gotowania czy w trakcie niefrasobliwego prasowania. Obecnie nie jesteśmy skazani na stosowanie żadnych półśrodków na oparzenia, ponieważ w powszechnym obrocie z pewnością znajdziemy specjalistyczny preparat, z pomocą którego doznamy ulgi i zapewnimy skórze właściwą pielęgnację.

Różne środki, jeden cel - skuteczne preparaty na poparzenie

W przypadkach powierzchniowych oparzeń, mamy często do czynienia z podrażnieniem i zaczerwienieniem skóry. Rzadziej zdarzają się sytuacje, w których uszkodzenie naskórka jest tak duże, że pojawiają się charakterystyczne pęcherzyki wypełnione płynem tkankowym. Przy zwykłych oparzeniach, można zastosować np. krem lub maść, których zadaniem jest odbudowanie uszkodzonego naskórka oraz wsparcie procesu gojenia się skóry. Świetnie sprawdza się też żel na poparzenia, który tworzy tzw. warstwę okluzyjną, hamującą odparowywanie wody z naskórka, co wpływa na przyspieszenie regeneracji skóry uszkodzonej w wyniku kontaktu z wysoką temperaturą. Wygodnym do stosowania specyfikiem może również okazać się spray o naprawczym działaniu, jakim precyzyjnie naniesiemy aktywny preparat na miejsce poparzenia.


(4,9/5) z 1995 wszystkich ocen produktów.