Lista produktów producenta Polfa Łódź

Symbioza innowacyjności, nowoczesnych technologii oraz przywiązanie do tradycji charakteryzują przedsiębiorstwo Urgo Polfa Łódź. Ten producent o wieloletnim doświadczeniu na krajowym rynku farmaceutycznym specjalizuje się w zaawansowanych technologiach medycznych oferując najwyższej jakości leki, produkty medyczne oraz kosmetyki. Lata obecności sprawiły, że Polfa Łódź jest marką rozpoznawalną oraz cenioną przez polskich pacjentów.

Aktywne filtry

Polfa Łódź - przyszłościowe myślenie w dziedzinie zdrowia

Początki działalności spółki Polfa Łódź sięgają okresu dwudziestolecia międzywojennego kiedy to w Polsce dynamicznie rozwijał się przemysł wysokich technologii. Firma została powołana do istnienia w 1933 roku. Początkowo jej głównym filarem działalności była produkcja i sprzedaż suplementów diety zawierających pierwiastki - magnez oraz wapń, a także leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. Polfa Łódź była jednym z pionierów polskiego rynku wprowadzając nowoczesne i innowacyjne produkty. Potwierdzeniem tego była premiera kompleksowego suplementu diety Calcium C w 1994 roku. Preparat był wówczas jedynym takim połączeniem wapnia oraz witaminy C. Dzięki jego powszechnemu stosowaniu w zapobieganiu objawom grypy i przeziębienia szybko zdobył sobie serca wielu Polaków. 

Przełomem w historii działalności Łódzkiego producenta było powstanie fundacji URGO w 2010 roku. Fundacja ta kładzie nacisk na rozwój współczesnej medycyny wspierając badania naukowe i przyznając naukowe granty. Na skutek działalności fundacji w 2012 roku doszło do połączenia polskiej firmy BioProfil specjalizującej się w dystrybucji dermokosmetyków oraz Polfy Łódź wraz z przyległymi markami (Ascalcin, Alugastrin, Manusan) pod wspólnymi skrzydłami grupy URGO. Dało to producentom nowe możliwości działania oraz perspektywę otwarcia się na nowe rynki. Jednym z najnowszych projektów grupy jest utworzenie startupu UrgoTech mającego na celu wykorzystywanie osiągnięć technologii w medycynie. Od 2016 roku w Polsce działa też dział URGO Medical - dystrybuowane przez niego innowacyjne opatrunki są wykorzystywane w leczeniu ran.