Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Pasty do zębów

W higienie jamy ustnej miliony Polaków codziennie używają pasty do zębów, a większość z nas nie wyobraża sobie jej braku w łazience. Odpowiednia pasta to podstawa dbania o czystość i stan naszych zębów. Warto wybrać tą dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb by cieszyć się zdrowym i promiennym uśmiechem przez długi czas, oraz uniknąć stresujących wizyt u dentysty.

Aktywne filtry

Pasta do zębów zapobiega rozwojowi próchnicy!

Podstawowe substancje zawarte w pastach do zębów mają działanie ścierające umożliwiające usuwanie osadu oraz płytki nazębnej powodującej dyskomfort. Należą do nich związki organiczne takie jak krzemionka czy węglan wapnia. Dobrej jakości pasta do zębów pozwoli pozbyć się osadu nie naruszając w tym czasie struktury szkliwa. Właściwości ścierające pasty określa wskaźnik RDA, który w codziennym stosowaniu nie powinien przekraczać wartości 80 (dla osób z nadwrażliwością zębów jest to 70). Niektóre rodzaje past mogą być ponadto wzbogacone o fluor wzmacniający budowę strukturalną szkliwa. Ponadto pierwiastek ten uodparnia szkliwo na działanie bakterii chroniąc jamę ustną przed rozwojem próchnicy. Dla osób cierpiących na uporczywe bóle podczas szczotkowania szczególnie polecane są pasty do zębów nadwrażliwych. Tworzą one warstwę chroniącą zębinę przed przedostawaniem się do niej substancji drażniących zapobiegając tym samym powstawaniu bólu. Od niedawna na rynku farmaceutycznym dostępne są także pasty do mycia zębów dla dzieci. Najczęściej są to kolorowe pasty o słodkim smaku mające zachęcić dziecko do regularnego szczotkowania i wykształcić w nim zdrowe nawyki.

Spraw, aby uśmiech stał się Twoją wizytówką!

Część konsumentów decyduje się na wybranie pasty wybielającej. Stosowanie tego typu pasty nigdy nie da tak zjawiskowego efektu jak poddanie się zabiegowi wybielania w profesjonalnym gabinecie. Może jednak w pewnych stopniu rozjaśnić uśmiech dodając mu promienności, którą zauważą osoby z naszego otoczenia. Szczególnie zainteresowani pastami wybielającymi mogą być amatorzy kawy, papierosów oraz czerwonego wina powodującego przebarwienia. Pasty oferowane na rynku mogą powodować efekt wybielania poprzez czynniki mechaniczne takie jak krzemionka, bądź też rozjaśniać za pomocą związków chemicznych. Należy jednak używać ich ostrożnie, gdyż stosowane codziennie mogą być przyczyną nadwrażliwości zębów, a nawet uszkodzić szkliwo. Stosując pasty wybielające pamiętajmy, że naturalnie szkliwo ma kolor lekko żółty, dlatego nie starajmy się wybielić zębów za wszelką cenę.