Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Inhalatory

Inhalatory umożliwiają podawanie leków i roztworów w warunkach domowych. Doskonale sprawdzą się w leczeniu przewlekłych chorób układu oddechowego czy różnych dolegliwości z nim związanych. W wielu przypadkach jest to najskuteczniejsza forma terapii.

Aktywne filtry

Jak wybrać odpowiedni inhalator?

Obecnie na rynku medycznym znajduje się ogromna liczba różnorodnych inhalatorów. Wybór jednego z modeli powinien opierać się na indywidualnym zapotrzebowaniu, gdyż wtedy terapia pozwoli osiągnąć optymalne efekty. Jedną z najważniejszych kwestii jest możliwość komfortowego użytkowania sprzętu. Z tego względu produkowane są specjalne inhalatory dla niemowląt, które różnią się od inhalatorów dla dorosłych. Równie ważne są parametry techniczne urządzenia dostosowane do konkretnych potrzeb użytkownika. Warto również w przypadku przewlekłych chorób zdecydować się na wyższej jakości inhalator, gdyż dobry zakup pozwoli przez wiele lat korzystać ze sprzętu i zaoszczędzić koszty wielokrotnej wymiany.

Inhalator: siateczkowy, pneumatyczny, elektryczny?

Wszystkie inhalatory opierają się na podobnym działaniu. Dzielą się jednak na kilka rodzajów, które najczęściej różnią się od siebie sposobem aplikacji leku. Najbardziej popularny jest inhalator pneumatyczny nazywany nebulizatorem. Uruchamia się poprzez przepływ sprężonego gazu przez dysze, w wyniku czego ciecz rozrywa się na drobne krople.

Inhalator siateczkowy to bardzo kompaktowe urządzenie. Umożliwia terapię lekami wziewnymi, w tym również zarezerwowanymi dla inhalatorów kompresorowo-tłokowych. Dzięki specjalnej membranie wytwarzane cząsteczki aerozolu nie zmieniają struktury. Doskonałym rozwiązaniem mogą być inhalatory elektryczne, które są bardzo wygodne w użytkowaniu, a przy tym niezwykle skuteczne.

O inhalatorach piszemy też na naszym blogu

Dziewczyna z inhalatorem

Inhalator - co warto wiedzieć? Jakie mamy rodzaje inhalatorów?

Inhalacje są skuteczną metodą leczenia dróg oddechowych, jednak aby zadziałały należy zastosować się do konkretnych zaleceń. Ważne jest także dobranie odpowiedniego rodzaju inhalatora, aby był wygodny w użyciu i szybko zwalczał konkretne objawy.

mężczyzna z inhalatorem

Jak prawidłowo wykonać inhalację w domu?

Wykonując inhalacje niezależnie od metody i sprzętu ważne jest, aby stosować się do zaleceń. Warto zapoznać się również dokładnie z modelem inhalatora. Pomoże to nie tylko w jego skutecznym działaniu, ale też zapobiegnie negatywnym konsekwencjom.

inhalacja kobieta

Inhalacje - kiedy pomagają i dlaczego warto je robić?

Inhalacje to doskonała metoda leczenia w przypadku schorzeń układu oddechowego. Umożliwiają szybkie i miejscowe działanie leków. Polecane są dla każdego, kto zmaga się z astmą, przewlekłymi chorobami dróg oddechowych czy różnego rodzaju alergiami.