Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Opaski, stabilizatory, ortezy, pasy

Opaski uciskowe, stabilizatory ortopedyczne oraz nowoczesne ortezy to sprzęt medyczny, który w wielu przypadkach może skutecznie zastąpić tradycyjny gips. Wspierają one proces rekonwalescencji oraz o wiele mniej ograniczają ruchy osoby chorej.

Aktywne filtry

Różne modele ortez, dopasowane do wielu urazów

Ortezy, nazywane inaczej stabilizatorami lub protezami ortopedycznymi, to produkty medyczne, których zadaniem jest ustabilizowanie kończyny górnej lub dolnej bądź wybranego odcinka kręgosłupa. Takie usztywnienie znacznie przyspiesza proces rekonwalescencji i sprawia, że pacjent odczuwa o wiele mniejszy ból i dyskomfort w trakcie powrotu do zdrowia. Dobrze dopasowane ortezy umożliwiają samodzielne poruszanie się w taki sposób, aby nie naruszać uszkodzonej kończyny. Ortezę należy odpowiednio dopasować do konkretnego rodzaju urazu. Inny stabilizator sprawdzi się w przypadku skręcenia nadgarstka, a inny będzie odpowiedni na stłuczony łokieć. W przypadku problemów z kręgosłupem lub kończynami dolnymi lekarz specjalista zaleci Ci stosowanie jeszcze innych opasek uciskowych oraz ortez. Szeroki wybór różnych kształtów sprawia, że w dobrych aptekach internetowych, takich jak Apteka Cud, znajdziesz idealną ortezę na naprawdę różnego rodzaju urazy i dopasowane do różnych części ciała.

Lżejsze i bardziej higieniczne niż gips

Obecnie ortopedzi i inni lekarze specjaliści bardzo często sięgają po ortezę, zamiast po klasyczne usztywnienie z gipsu medycznego. Stabilizatory z włókna węglowego lub włókna szklanego połączonego z dzianiną i materiałem elastycznym ma wiele zalet, dzięki którym znacznie przewyższa standardowy gips. Jedną z nich jest fakt, że opaski stabilizujące kończyny są o wiele lżejsze niż klasyczny opatrunek gipsowy. Dzięki temu po jego ściągnięciu kończyna nie jest tak bardzo zwiotczała, bo mięśnie nie są przeciążone i przemęczone po kilku tygodniach noszenia usztywnienia. Kolejną ogromną zaletą opaski stabilizującej lub innego stabilizatora ortopedycznego jest możliwość utrzymania miejsca, w którym doszło do urazu, w odpowiedniej czystości. Ortezę można z łatwością ściągnąć do kąpieli, a następnie ponownie ją założyć. Oczywiście takie manewry należy wykonywać tylko i wyłącznie za zgodą lekarza specjalisty. Zaletą stabilizatorów ortopedycznych i opasek uciskowych jest również fakt, że mają one regulowaną szerokość. Dzięki temu, gdy opuchlizna z uszkodzonego stawu już nieco zejdzie, to można ortezę mocniej zapiąć i lepiej dopasować do kończyny.