Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Filtruj według

Cena

Cena

  • 8,00 zł - 34,00 zł

Prezerwatywy

Prezerwatywy to nadal najpopularniejszy środek antykoncepcyjny na świecie. Po za zapobieganiu nieplanowanemu zapłodnieniu chronią także przed chorobami przenoszonymi drogą płciową co stanowi ważną zaletę. Rynek obejmujący prezerwatywy w ostatnich latach znacznie się powiększył w związku z coraz ważniejszą rolą satysfakcjonującego życia seksualnego. Jak wybrać zatem odpowiedni produkt dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb?

Aktywne filtry

Prezerwatywy - co warto wiedzieć?

Antykoncepcja mechaniczna stosowana jest przez ludzi od tysiącleci. Początkowo prezerwatywy wykonywane były z materiałów zwierzęcych o wysokiej elastyczności jak jelita. W kulturze starożytnych Egipcjan stanowiły szczególną rolę ozdobnych nakładek na penisy. Stosowanie prezerwatyw było jednak oceniane nieprzychylnie przez Kościół Katolicki co przez pewien czas w Europie miało wpływ na spadek ich popularności. Dziś prezerwatywy nadal są najpopularniejszą metodą antykoncepcji mechanicznej. Jak każda metoda antykoncepcji nie gwarantują one 100 % skuteczności. Mają jednak szczególną zaletę - chronią bowiem przed chorobami przenoszonymi drogą płciową jak kiła, rzeżączka, a także zakażeniem wirusami. Co ciekawe historia prezerwatyw zawiera pewien polski akcent. Wynalazcą technologii produkcji tych środków antykoncepcyjnych z lateksu był Julius Fromm - chemik polsko-niemieckiego pochodzenia, który zrewolucjonizował rynek dysponując technologią pozwalającą tworzyć cienkie i wytrzymałe prezerwatywy z syntetycznej gumy.

Współczesne prezerwatywy

Wysycenie rynku farmaceutycznego dotyczy dziś również prezerwatyw. W aptekach i drogeriach możemy znaleźć najróżniejsze rodzaje tych produktów, a ich systematyzację umożliwia ułożenie w odpowiednie kategorie. Prezerwatywy prążkowane z wypustkami, smakowe czy powleczone środkiem znieczulającym, nawilżającym czy plemnikobójczym mogą wymiernie wpłynąć na jakość doznań korzystnie wpływając na seks i życie intymne. Prezerwatywy dostępne są też w różnych rozmiarach, warto zatem dostosować je do naszych potrzeb tak, aby możliwe było poprawne założenie. Ważną zaletą prezerwatyw jest także ich dostępność. Te środki antykoncepcyjne znajdują się w asortymencie każdej apteki, a nawet drogerii czy też sklepów spożywczych. Ponadto apteka nie wymaga posiadania recepty.

Prezerwatywy - środki bezpieczeństwa

Użycie prezerwatyw jako metody antykoncepcji nie jest trudne. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przed założeniem warto upewnić się, czy opakowanie nie jest w żaden sposób uszkodzone. Prezerwatywy pakowane są osobno, jednak nie należy ich przechowywać poza opakowaniem np. w portfelu czy w kieszeni spodni. Może to doprowadzić do ich nadmiernego spłaszczenia i utraty właściwości, a w konsekwencji do uszkodzenia. Na opakowaniu można również znaleźć informacje na temat daty ważności - do umieszczenia tej informacji w widocznym miejscu zobligowana jest każda marka. Przeterminowane prezerwatywy podobnie jak te niewłaściwie przechowywane mogą bowiem ulec uszkodzeniu. Zakładając prezerwatywę trzeba pamiętać o zostawieniu miejsca na specjalną wypustkę, która napełnia się nasieniem podczas wytrysku. Tylko stosowanie prezerwatyw zgodnie z zaleceniami producenta pozwala osiągnąć bezpieczeństwo wykazywane w badaniach.

Dobór odpowiednich prezerwatyw

Skuteczność prezerwatyw określona jest m.in. przez wskaźnik Pearla. Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod pozwalających określić ryzyko zajścia w ciąże danej grupy osób przy stosowaniu określonych metod antykoncepcji. Wartość ta dla prezerwatyw waha się w okolicach 3-7. W porównaniu do tabletek antykoncepcyjnych dwufazowych (0,7) oraz wkładki domacicznej (1-3) prezerwatywy wykazują zatem niższą skuteczność. Bezpieczeństwo ich stosowania jest jednak wyższe niż w przypadku globulek dopochwowych czy też stosunku przerywanego. Ponadto jak wspomniano wcześniej prezerwatywy pełnią bardzo ważną rolę w hamowaniu przekazywania niektórych chorób przenoszonych drogą płciową.

Prezerwatywy prążkowane z wypustkami

Antykoncepcja nie musi negatywnie wpływać na jakość życia seksualnego. Wręcz przeciwnie, poczucie bezpieczeństwa może wzmocnić wzajemne zaufanie partnerów i otworzyć ich na nowe doznania. Wśród rożnych modeli prezerwatyw znajdują się także kategorie produktów mających w założeniu poprawiać jakość stosunku. Do produktów takich należą prezerwatywy prążkowane. Jak sama nazwa wskazuje wyposażone są one w specjalne wypustki. Ich specjalny kształt oraz umiejscowienie zwiększa pobudzenie miejsc intymnych partnerów zwiększając ich satysfakcję. Prezerwatywy prążkowane występują w ofercie wszystkich najpopularniejszych producentów jak Durex,Unimil czy też Skyn. Najczęściej są one nieco droższe od tradycyjnych odpowiedników jednak różnica w cenie nie jest znaczna. Poprawa doznań może zatem rekompensować ten wydatek.

Grube czy cienkie prezerwatywy?

Kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym zarówno na satysfakcję jak i bezpieczeństwo jest grubość prezerwatyw. Podobnie jak prezerwatywy z wypustkami, dostępne modele o cieńszej powłoce lateksowej poprawiają intensywność doznań podczas stosunku. Niestety ze względu na swoje właściwości są nieco mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu dokonując zakupu niezwykle ważne jest aby wybrać odpowiedni dla nas rozmiar i wybrać produkt zaufanej marki. Opinie na temat produktów znajdziesz m.in. na witrynach naszej internetowej apteki. Analogiczne prezerwatywy o grubszej warstwie lateksu mają zwiększoną wytrzymałość na uszkodzenia. Tak stosowana antykoncepcja wcale nie musi wpływać negatywnie na stosunek. Poczucie zwiększonej wytrzymałości może bowiem zrelaksować partnerów co pozwoli otworzyć im się na niezapomniane doznania. Podobnie jak w przypadku prezerwatyw prążkowanych również modele o różnej grubości występują w ofercie najbardziej popularnych marek (Skyn, Unimil oraz Durex).

Prezerwatywy powlekane środkiem

Niektóre rodzaje antykoncepcji mechanicznej są dodatkowo pokrywane specjalnymi środkami chemicznymi. Podobnie jak w przypadku innych kategorii mają one wpłynąć zarówno na bezpieczeństwo samego stosunku jak i doznania partnerów podczas jego trwania. Wśród różnego rodzaju produktów dostępne są prezerwatywy powlekane środkiem plemnikobójczym. Dodatkowo poprawia on skuteczność antykoncepcji. Co ważne jego zapach najczęściej jest neutralny. Prezerwatywy ze środkiem plemnikobójczym często sprzedawane są jako te o grubszej warstwie lateksu co dodatkowo zwiększa ich skuteczność w zapobieganiu nieplanowanej ciąży. Dodatkową zaletą powlekanych prezerwatyw jest ich zdolność do wzmożonego nawilżenia miejsc intymnych. Kategorie preparatów powlekanych środkiem obejmują także prezerwatywy nasączone środkiem przedłużającym stosunek.

Prezerwatywy przedłużające stosunek

Problem przedwczesnego wytrysku dotyczy wielu mężczyzn, a jego zwalczenie nie zawsze jest łatwe. Pewną pomocą mogą być dostępne na rynku prezerwatywy przedłużające stosunek. Zasada ich działania jest prosta. Produkty te powlekane są substancją znieczulająca - najczęściej wykorzystywana jest benzokaina - środek chemiczny organicznego pochodzenia. Dzięki stłumieniu pewnych bodźców, w której obfituje stosunek prezerwatywy takie opóźniają wystąpienie wytrysku. Odpowiednio dobrana antykoncepcja może zatem również w tym przypadku poprawiać jakość życia seksualnego.

Dostępność w każdej aptece

Tak jak w przypadku innych rodzajów prezerwatywy przedłużające stosunek te dostępne są ofercie najbardziej znanych producentów jak Durex, Unimil oraz Skyn. Ich używanie może poprawić pewność siebie mężczyzny, a w konsekwencji zniwelować problem. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku kiedy przedwczesny wytrysk utrzymuje się przez dłuższy czas warto skonsultować się ze specjalistą z dziedziny seksuologii, który postawi właściwą diagnozę i zaordynuje odpowiednie leczenie tego problemu. Pomocne mogą być także niektóre ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy, sposoby na takie ćwiczenia dostępne są nawet w internecie, a wiele osób chwali sobie ich skuteczność.

Do wyboru do... koloru

Producenci nieustannie prześcigają się w innowacjach oferując coraz bardziej wymyślne prezerwatywy. W założeniu mają one zachęcić do regularnego stosowania antykoncepcji i zwalczyć stereotyp w myśl którego antykoncepcja negatywnie wpływa na stosunek. Oprócz wspomnianych wyżej prezerwatyw z wypustkami czy o cieńszej warstwie lateksu znajduje się także bogaty rynek produktów o różnych kolorach, smakach czy też zapachach. Prezerwatywy takie wyglądają zachęcająco nie tylko na półkach apteki. W założeniu bowiem mają służyć m.in. do praktyki seksu oralnego. Taka antykoncepcja obejmuje nawet prezerwatywy fluorescencyjne, które mają zdolność do świecenia w ciemności. Równie obszerna jest paleta smaków i zapachów jakimi powlekane są prezerwatywy. Wśród różnych rodzajów dominują jednak aromaty owocowe mające kojarzyć się ze świeżością.

Prezerwatywy bez lateksu

Lateks jest nadal najpopularniejszym materiałem, z którego produkowane są prezerwatywy. Jednak związek ten pomimo swoich licznych zalet nie jest idealny. Z tego typu produktów nie mogą bowiem korzystać osoby uczulone na lateks. Z myślą o nich powstały specjalne prezerwatywy pozbawione lateksu. Jednym z głównych producentów takiej antykoncepcji jest Skyn, chociaż produkty te znajdują się też w ofercie innych marek ze względu na stale rosnącą popularność. Prezerwatywy bezlateksowe są bowiem pozbawione charakterystycznego gumowego zapachu, który dla wielu osób jest nieatrakcyjny. Z tego też powodu prezerwatywy pozbawione lateksu występują również jako prezerwatywy prążkowane, ultracienki czy też powlekane różnego rodzaju substancjami. Korzystanie z bezlateksowych środków jest równie proste jak tradycyjnych. Antykoncepcja tego typu wykazuje także podobną skuteczność oraz bezpieczeństwo. Nic dziwnego zatem, że coraz większa liczba osób decyduje się na ten rodzaj prezerwatywy.

Prezerwatywy - klasyczna antykoncepcja

Podsumowując - prezerwatywy to jedna z najstarszych metod zapobiegania ciąży, które przez tysiąclecia była udoskonalana. Obecnie producenci skupiają się nie tylko na poprawie skuteczności oraz wydajności swoich produktów, ale również dążą do uatrakcyjnienia samego stosunku. Wpływa to korzystnie na postrzeganie stosowania antykoncepcji mechanicznej co z kolei pozwala zapobiegać różnym chorobom. Dla wielu osób korzystających z tego rodzaju zabezpieczenia ważna jest ich dostępność i powszechność. Prezerwatywy to produkt, który ma w swojej ofercie każda apteka. Dziś dzięki internetowi możliwa jest również dyskretna i szybka dostawa prosto do domu. Kategorie oferowanych preparatów stale się powiększają dzięki czemu. możemy trochę poeksperymentować zanim zdecydujemy się na nasz ulubiony model. Pamiętajmy jednak, że za bezpieczeństwo, które zapewnia środek odpowiada nie tylko jego marka, ale również jego stan, sposób użytkowania oraz przechowywania zalecany przez producenta. Prezerwatywy odpowiednio dobrane do naszych indywidualnych potrzeb z pewnością korzystnie wpłyną na jakość życia seksualnego obojga partnerów. Sfera ta wpływa na całokształt dobrostanu emocjonalno fizycznego dlatego warto o nią kompleksowo zadbać tak, aby cieszyć się długim i szczęśliwym życiem.