Lista produktów producenta Bioderma

Bioderma to bez wątpienia jeden z najbardziej renomowanych podmiotów zajmujących się produkcją dermokosmetyków. Historia działania firmy sięga lat 70 ubiegłego stulecia.

Model działalności firmy od początku był wysoce innowacyjny. Bioderma to również istotna i renomowana instytucja, dysponująca własnym, szerokim zapleczem naukowym oraz prowadząca liczne badania z zakresu szeroko rozumianej biologii skóry.

Aktywne filtry

Bioderma to jednak przede wszystkim producent wysokiej jakości dermokosmetyków, stosowanych w przebiegu wielu różnych chorób i dolegliwości o charakterze dermatologicznym. Jednak, jak wspominano powyżej, działalności Biodermy nie ogranicza się i nigdy się nie ograniczała tylko i wyłącznie do produkcji kosmetyków aptecznych. Podmiot ten zawsze prowadził własne, zaawansowane badania naukowe, których rezultaty były następnie z powodzeniem wykorzystywane w procesie produkcji kosmetyków aptecznych. To właśnie między innymi z tego powodu dermokosmetyki marki Bioderma cieszą się opinią jednych z najbardziej zaawansowanych, innowacyjnych, a jednocześnie skutecznych preparatów tej kategorii, jakie są obecnie dostępne na międzynarodowym rynku. 

Podstawowa, fundamentalna wręcz koncepcja, która leży u podstaw całej działalności firmy Bioderma, to tak zwany Biologiczny Mimetyzm. Mówiąc w dużym uproszczeniu, mechanizm działania dermokosmetyków Biodermy polega na dostosowaniu się i naśladowaniu naturalnych procesów biologicznych zachodzących w ludzkiej skórze. Dzięki temu unikalnemu w skali całego światowego rynku podejściu preparaty marki Bioderma nie tylko wykazują ponadprzeciętną skuteczność, ale działają również w sposób całkowicie naturalny, wpływając na organizm poprzez dostosowanie się do jego naturalnych, biologicznych funkcji. Ten modus działania ma również inny cel, a mianowicie maksymalne bezpieczeństwo dermatologiczne produktów marki Bioderma. Niemal wszystkie spośród dermokosmetyków pochodzacych od tego producenta opierają się na opatentowanych, opracowanych w toku wieloletnich badań formułach, dzięki którym oprócz efektywności kosmetyki Bioderma odznaczają się również całkowitą neutralnością biologiczną(nie powodują skutków ubocznych, reakcji alergicznych ani jakichkolwiek innych niepożądanych efektów).

Warto również dodać, że oprócz badań laboraryjnych dokonywanych w zakresie samego producenta, wszystkie bez wyjątku dermokosmetyki Biodermy przed wypuszczeniem na rynek są również poddawane testom ze strony licznych organów zewnętrznych. Rezultatem tego faktu są certyfikaty zgodności preparatów marki Bioderma ze wszystkimi wymaganiami i rygorami stawianymi przed producentami kosmetyków aptecznych.