Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Vicks

Produkty Vicks od wielu lat są synonimem skutecznego preparatu na przeziębienie, objawy grypy oraz kaszel. Jednak sama marka to ponad 100 letnia historia pełna odkryć oraz doświadczeń, które ukształtowały dzisiejsze formy terapii różnych schorzeń. Vicks nieustannie analizuje trendy rynku oraz wsłuchuje się w potrzeby pacjentów tak, aby oferować optymalne i skuteczne produkty.

Aktywne filtry

Vicks - na walkę z przeziębieniem i grypą 

Vicks to przedsiębiorstwo założone w 1890 roku przez aptekarza Lunsforda Richardsona, które początkowo funkcjonowało pod nazwą Vick Chemical Company. Początkowo oferta firmy obejmowała głównie sprzedaż detaliczną, a znajdowały się w niej m.in. olej rycynowy, mazidła oraz preparaty odrobaczające. W 1919 roku po śmierci założyciela stanowisko prezesa firmy zajął jego syn - Smith Richardson. W latach 30-stych XX wieku Vicks systematycznie rozszerzało portfolio dystrybuowanych leków, wśród których znalazły się także krople na kaszel oraz syropy. Przedsiębiorstwo funkcjonowało nieprzerwanie przez ponad 100 lat aż do dziś. Obecnie Vicks jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek specjalizujących się w leczeniu symptomów takich chorób jak przeziębienie oraz grypa. Firma prowadzi działalność na najważniejszych międzynarodowych rynkach. Stara się tym samym dopasować ofertę do lokalnych preferencji. Również Polska oferta Vicks dostosowana jest do najpowszechniejszych oczekiwań oraz specyficznych potrzeb pacjentów leczących się w naszym kraju. 

Skuteczność produktów leczniczych Vicks potwierdzona jest badaniami oraz opiniami użytkowników. Leki wydawane bez recepty stanowią połączenie substancji aktywnych oraz naturalnych substancji leczniczych występujących w naturze. Bogata linia produktów Vicks dystrybuowana jest w różnych formach jak syropy, pastylki, napoje, maści czy aerozole. Dzięki temu odpowiednia jest do stosowania dla pacjentów w różnym wieku - od dzieci aż po osoby starsze. Vicks to nie tylko działalność dystrybucyjne - przedsiębiorstwo od wielu lat prowadzi działania edukacyjne oraz profilaktyczne mające poprawić zrozumienie znaczenia układu odpornościowego oraz zdrowego trybu życia w społeczeństwie.