Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Boiron

Boiron to francuska firma farmaceutyczna, która jest liderem w tworzeniu leków homeopatycznych. W tym celu wykorzystywane są wysokiej jakości surowce naturalne, które nie tylko zapewniają skutecznie działanie, ale też bezpieczeństwo użytkowania bez żadnych skutków ubocznych. Z tego względu doskonale sprawdzą się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Aktywne filtry

Avenoc maść 30 g

29,00 zł

Dbaj o zdrowie ze skutecznymi lekami homeopatycznymi Boiron

Historia marki Boiron rozpoczęła się w 1911 roku od apteki homeopatycznej w Paryżu założonej przez farmaceutę René Baudry za namową Doktora Vanniera. Apteka po kilkunastu latach została sprzedana, a właściciel wyjechał, jednak zbierane przez wiele lat doświadczenie pozwoliło obu specjalistom otworzyć własne laboratoria kolejno w Paryżu i Lyonie. René Baudry otrzymał korzystną propozycję powrotu do Paryża w celu utworzenia kolejnego laboratorium produkującego leki homeopatyczne i rozpoczął współpracę ze świeżo po studiach farmaceutami Henri i Jean Boiron. Cała trójka przez wiele lat zajmowała się rozwojem laboratoriów aż do 1967, kiedy połączono działalności tworząc Laboratorium Boiron z siedzibą w Lyonie. W następnych latach powstały kolejne zakłady w różnych regionach Francji, a od końca lat 70. zaczęły powstawać także filie we Włoszech, Indiach, USA, Hiszpanii i Kanadzie. Dzięki temu firma rozwinęła się na rynku międzynarodowym i pozwoliła na utworzenie Instytutu Boiron promujący rozwój homeopatii w środowiskach medycznych i naukowych. Obecnie przedsiębiorstwo działa w wielu krajach na świecie i zatrudnia około 4000 osób, które każdego dnia przyczyniają się do rozwoju leków homeopatycznych.

Produkty Boiron dostępne są w ponad 80 krajach na całym świecie, w tym również w Polsce. Firma może pochwalić się niezwykle bogatym doświadczeniem w promowaniu zdrowia oraz swojej specjalności - tworzeniu leków homeopatycznych. Obecnie istnieje 5 ośrodków produkcyjnych oraz 60 przedsiębiorstw w 18 krajach zajmujących się dystrybucją. Zatrudniani są w nich wykwalifikowani pracownicy, których codzienna motywacja gwarantuje ciągły rozwój marki oraz najwyższą jakość leków pomagających każdego dnia w utrzymaniu zdrowia ludzi na całym świecie. Boiron przez wiele lat swojej działalności przyczynił się do dużego postępu w medycynie. W Polsce firma współpracuje z towarzystwami naukowymi i mediami zwiększając świadomość i wiedzę w zakresie leczenia homeopatycznego. Ponadto wspiera działania naukowe oraz organizuje kursy dla lekarzy i farmaceutów. Prowadzi także szkolenia dotyczące profilaktyki zdrowia oraz organizuje darmowe badania.