Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Kremy i żele intymne

Coraz większa ilość badań naukowych wskazuje, że satysfakcjonujące życie seksualne wymiernie wpływa na stan zdrowotny całego organizmu. Niezależnie od tego czy chcemy je nieco urozmaicić czy też spróbować nowych doświadczeń w domowym zaciszu warto wypróbować nawilżające żele intymne. Ich inna nazwa to lubrykanty, a szeroki wybór produktów pozwoli wybrać te najbardziej zbliżone do naszych indywidualnych potrzeb.

Aktywne filtry

Kiedy kupić żel intymny?

Po żel intymny najczęściej sięgamy kiedy pragniemy osiągnąć optymalne nawilżenie. Nadmierna suchość pochwy stanowi powszechny problem, a może być wywołana np. problemami z gospodarką hormonalną związaną z antykoncepcją, niewłaściwie dobranymi kosmetykami czy też stosowaniem innych leków. Dlatego też w przypadku długo utrzymujących się problemów z nawilżeniem miejsc intymnych warto zasięgnąć opinii lekarza. Dokonując wyboru odpowiedniego środka powinniśmy zastanowić się nad naszymi potrzebami. Nawilżające żele intymne dostępne na rynku mogą bowiem wywoływać różny efekt znacząco zwiększając intensywność doznań czy wręcz przeciwnie łagodząc i tłumiąc je. Podstawowym czynnikiem umożliwiającym ich różnicowanie jest skład chemiczny. Najchętniej wybierane przez konsumentów produkty opatrzone są markami durex play oraz unimil.

Żele intymne na bazie wody

Lubrykanty na bazie wody są jednymi z najpopularniejszych dostępnych obecnie na rynku. Były też pierwszymi środkami nawilżającymi dostępnymi do kupienia. Ich formuła oparta o naturalne substancje pomaga zapobiec wystąpieniu alergii czy podrażnień powodujących dyskomfort miejsc intymnych. Dzięki wodnej strukturze łatwo też je zmyć. Żele nawilżające na bazie wody nie nadają się jednak dla kobiet, u których suchość pochwy jest bardzo znaczna.

Lubrykanty silikonowe

Inne popularne żele intymne zawierają w swoich cząsteczkach silikon. Ten syntetyczny związek umożliwia osiągnięcie wysokiego stopnia nawilżenia. Mogą być zatem pomocne w przypadkach znacznej suchości pochwy. Dzięki swojej trwałości utrzymuje się także długo podczas stosunku zapewniając satysfakcjonujące doznania. Dlatego też żele silikonowe należą do chętnie wybieranych. Są jednak nieco droższe od tradycyjnych wodnych lubrykantów. Preparaty te mogą też być nieodpowiednie dla kobiet zmagających się z nawracającymi infekcjami miejsc intymnych. Jest to niestety spowodowane właściwościami fizycznymi silikonu. Lubrykant silikonowy utrzymuje się długo na powierzchni ciała co sprzyja rozsiewowi czynników chorobotwórczych. Po wykorzystaniu tego typu produktu warto zatem pamiętać o dokładnym zmyciu.

Żele intymne oparte o olejki roślinne

Jest to stosunkowo nowa kategoria produktów wspomagających nawilżenie pochwy zgodna z obecnymi trendami na rynku farmaceutycznym, które promują wykorzystanie naturalnych surowców pochodzenia roślinnego. Dla wielu kupujących rozsądnym argumentem może być także ich ekologiczność. Żele intymne z olejkami roślinnymi często wyróżniają się przyjemnym zapachem. Ich lipidowa struktura pozostawia na skórze tłuszczowy biofilm zapewniający poślizg. Produkty intymne tego rodzaju są  jednak wciąż nowością na rynku, dlatego ich dostępność stale się zwiększa. Co ciekawe nawilżające żele intymne zawierające roślinne składniki mogą także wykazywać działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze - do substancji takich należą m.in. aloes oraz rumianek.

Lubrykant nawilżający dla Ciebie

Kategorie określające preparaty nawilżające nie muszą się ograniczać wyłącznie do ich składu chemicznego. Obecnie żele te są coraz popularniejsze. Skłania to producentów do opracowywania nowych rozwiązań gwarantujących oryginalne doznania podczas stosunku. Chętnie kupowane są produkty wzbogacone o dodatkowe substancje zapachowe i smakowe. Mogą one dodatkowo podkręcić emocje podczas gry wstępnej. Wybierając żel wykazujący takie właściwości unikajmy środków zawierających cukier. Stanowi on bowiem doskonałą pożywkę dla organizmów chorobotwórczych co może prowadzić do infekcji intymnych.

O czym należy pamiętać wybierając żel?

Alergeny i substancje sprzyjające infekcjom to nie jedyne czynniki, o których warto pamiętać dobierając odpowiedni lubrykant. Większość dostępnych na rynku preparatów charakteryzuje się krótkim terminem przydatności do spożycia. Należy o tym pamiętać po otwarciu tubki z żelem. Nie ma też sensu kupowanie większych opakowań właśnie ze względu na krótkoterminowość lubrykantów. Wybierając produkt nieznanego pochodzenia bądź też przeterminowany możemy ryzykować nie tylko zakażeniem, ale również pęknięciem prezerwatywy. Warto zatem przemyśleć zakup tak, aby ta nieprzyjemna myśl nie wpływała na nasze doznania. Kategorie produktów intymnych obejmują także ich formę. By ich użycie nie stanowiło problemu warto zastanowić się nad tymi w opakowaniu z pompką ułatwiającą precyzyjne dozowanie. Dobrej jakości lubrykant dobrany do naszych potrzeb na pewno korzystnie wpłynie na satysfakcję z życia seksualnego.