Lista produktów producenta USP Zdrowie

USP Zdrowie to polska firma farmaceutyczna, której specjalizacją są leki dostępne bez recepty. W ofercie posiada wysokiej jakości, bardzo popularne preparaty lecznicze, które pomagają wzmocnić odporność organizmu i poprawiają samopoczucie. Są to między innymi środki na przeziębienie i grypę, przeciwbólowe czy dermokosmetyki do twarzy i ciała. Przedsiębiorstwo jest liderem w sprzedaży produktów farmaceutycznych OTC.

Aktywne filtry

Ciesz się doskonałym samopoczuciem z USP Zdrowie

USP Zdrowie zostało założone jako POL International Corporation w 1992 roku w Stanach Zjednoczonych przez Voitka Napiórkowskiego. W tym samym roku wprowadzono do obiegu lek Apap. Firma bardzo szybko zdobyła popularność i podbiła polski rynek leków bez recepty. Z tego względu w 1997 roku powstała wytwórnia we Wrocławiu, a przedsiębiorstwo przekształciło się na US Pharmacia. Kilka lat temu spółka podzieliła się na część produkcyjną, która zachowało nazwę oraz komercyjną USP Zdrowie. Obecnie firma zatrudnia ponad 800 osób, a jej biura zlokalizowane są w Warszawie, Bułgarii i USA, a także  na Litwie i Ukrainie. Posiada także własne laboratoria, działy badawczo-rozwojowe oraz zakład produkcyjny we Wrocławiu dostarczający około 140 milionów opakowań jednostkowych rocznie. Asortyment UPS Zdrowie obejmuje ponad 100 produktów o różnorodnym zastosowaniu, które od lat cieszą się dużą popularnością i zaufaniem konsumentów oraz farmaceutów. Są to między innymi środki lecznicze, takie jak Ibuprom, Apap, Gripex, Vigor, Xenna czy Stoperan.

Od początku powstania USP Zdrowie kieruje się ideałami założyciela. Z tego względu najważniejszą wartością dla firmy jest dobro i zdrowie człowieka oraz zaspokojenie jego potrzeb. Zatrudnia kreatywne osoby, które potrafią poszukiwać nowych rozwiązań dając im swobodę działania, możliwość realizacji pomysłów i podejmowania odważnych decyzji. Każdego dnia grupa wykwalifikowanych pracowników we współpracy z naukowcami w oparciu o najnowsze badania i przy użyciu innowacyjnych technologii opracowuje i produkuje wysokiej jakości preparaty, które można znaleźć w niemal każdym domu. Poza lekami bez recepty posiada w asortymencie produkty medyczne i suplementy diety. USP Zdrowie czynnie angażuje się w różnorodne działania mające na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie świadomego korzystania z leków dostępnych bez recepty i samodzielnego leczenia się. Firma realizuje także samodzielne projekty w ramach idei Stworzone dla Zdrowia, które inspirują do refleksji i podjęcia zmian w życiu służących ochronie zdrowia.