Lista produktów producenta Bayer

Bayer AG to światowej sławy niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się od ponad 150 lat dziedzinami chemii i farmaceutyki. Firma przyczyniła się do powstania wielu leków, środków rolniczych, barwników czy włókien i tworzyw sztucznych. Prowadzi także badanie w zakresie medycyny, weterynarii, środków ochrony roślin, higieny sanitarnej czy biotechnologicznej modyfikacji żywności.

Aktywne filtry

Bayer - światowej klasy firma farmaceutyczna

Firma Bayer AG została założona w 1863 roku przez Friedricha Bayera i Johanna Friedricha Weskotta. Początkowo firma zajmowała się produkcją barwników. Przełomowym momentem okazało się wynalezienie aspiryny. Obecnie spółka może pochwalić się ponad 150-letni doświadczeniem w zakresie chemii i medycyny. Tworzy innowacyjne produkty starając się dynamicznie odpowiadać na zapotrzebowanie klientów. Dzięki temu każdego dnia poprawia jakość ludzkiego życia poprzez dostarczanie odpowiednich środków leczniczych i łagodzących oraz w pełni bezpiecznych produktów spożywczych. Głównym celem firmy jest dogłębne zrozumienie procesów zachodzących w organizmie ludzkim oraz stawianie czoła najtrudniejszym wyzwaniom, z jakimi zmaga ludzkość w obecnych czasach. Bayern prowadzi wszystkie działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz poszanowaniem norm społecznych i etycznych, a także ochrony środowiska. Wytwarzając produkty skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie użytkowania, dlatego do każdego środka dołączona jest informacja dotycząca zalet i ryzyka.

W Polsce od 1991 roku działa samodzielne przedstawicielstwo Bayer AG Oddział w Polsce, który przekształcono w przedsiębiorstwo Bayer Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Filia została centrum operacyjnym nowego regionu Europy Środkowej jednocząc przedstawicielstwa w Polsce, Czechach, a także na Słowacji i Węgrzech. Działa w pełni w zgodzie z wartościami firmy stawiając na pierwszym miejscu ochronę zdrowia. Dodatkowo w 1012 roku powstało centrum finansowo-księgowe zajmujące się usługami biznesowymi zlokalizowane w Gdańsku. Pracuje tam ponad 400 osób w międzynarodowym środowisku, które obsługują oddziały Bayer z 20 państw Europy Środkowo-Wschodniej i Centralnej. Bayer w Polsce podobnie jak w innych krajach bierze czynny udział w projektach odpowiedzialności społecznej w obrębie popularyzacji nauki i zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu powstają innowacyjne rozwiązania, które poprawiają jakość ludzkiego życia. Wśród nich znajduje się wiele leków z obszarów terapeutycznych, takich jak kardiologia, ginekologia, okulistyka, onkologia czy hematologia. Powstała również szeroka gama różnorodnych suplementów diety, które pomagają w profilaktyce zdrowia i wspomaga zdrowe odżywianie.