Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta GlaxoSmithKline

GlaxoSmithKline to brytyjski koncern farmaceutyczny, którego korzenie sięgają wieki temu. Bogata historia i doświadczenie sprawiają, że jest jednym z największych firm w branży. Zajmuje się produkcją znanych leków z przepisu lekarza, bez recepty, a także produktów do higieny jamy ustnej, dermokosmetyków i suplementów diety. Ponadto GSK posiada bogatą ofertę szczepionek profilaktycznych i leczniczych.

Aktywne filtry

Popularne preparaty medyczne GlaxoSmithKline

Firma GlaxoSmithKline prowadzi działalność od 2001 roku, kiedy połączono dwie spółki: Glaxo Wellcome plc i SmithKline Beecham plc. Zanim jednak to nastąpiło historia obu przedsiębiorstw rozpoczyna się na przełomie XVIII i XIX wieku od powstania aptek w Londynie i Filadelfii. W późniejszych latach zaczęły powstawać spółki związane z branżą farmaceutyczną, które wielokrotnie były przekształcane. Odpowiadając na zapotrzebowanie klientów wprowadzały na rynek różnorodne leki na coraz nowsze schorzenia, a także produkty, takie jak mleko w proszku dla niemowląt. Jednym z największych osiągnięć naukowców z laboratoriów badawczych Beecham było odkrycie amoksycyliny w 1972 roku, dzięki której stworzono środek będący powszechnie stosowanym antybiotykiem. Firma znacznie przyczyniła się także do walki z filariozą limfatyczną czy postępu w leczeniu i opiece nad osobami zakażonymi wirusem HIV. W 2015 roku GSK przejęło dział szczepionek Novartis (bez szczepionek na grypę), dzięki czemu powstała nowa spółka zajmująca środkami ochrony zdrowia.

GlaxoSmithKline jako globalna firma działa w zakresie 3 podstawowych obszarów: produktów farmaceutycznych, szczepionek oraz produktów ochrony zdrowia. Pierwszy segment zajmuje się opracowywaniem i produkcją środków, które leczą wiele poważnych i przewlekłych chorób, takie jak HIV czy schorzenia związane z układem oddechowym. GSK jest jedną z największych firm na świecie zajmujących się szczepionkami dostarczając powyżej 2 milionów dawek dziennie do pacjentów na całym świecie. W ofercie znajduje się aż 41 różnych szczepionek. Firma ponadto posiada szeroką gamę produktów wydawanych bez recepty, dbające o zdrowie skóry, do higieny jamy ustnej oraz suplementów diety. Największą misją GSK jest poprawianie jakości ludzkiego życia dostarczając nowoczesne preparaty, które gwarantują efektywne leczenie. Stawiają także na rozwój oraz edukację społeczeństwa w zakresie profilaktyki zdrowia. W Polsce od lat. 20 XX wieku działa fabryka leków GSK w Poznaniu. Obecnie na krajowy rynek wprowadzonych jest ponad 300 różnych produktów.