Lista produktów producenta THEA

Thea to lider na rynku farmaceutycznych w zakresie okulistyki. Zajmuje się produkcją leków specjalistycznych, z przepisu lekarza, bez recepty, suplementów diety, środków higieny oraz preparatów ochronnych i nawilżających związanych ze zdrowiem oczu. Firma czynnie angażuje się w ogólnoświatowe badania budując trwałe relacje z ludźmi ze środowiska medycznego, a także inwestując w nowoczesne technologie.

Aktywne filtry

Zadbaj o zdrowie oczu z innowacyjnymi produktami Thea

Historia Laboratoires Thea rozpoczyna się w XIX wieku we Francji i jest silnie powiązana z rodziną Chibret. Jako pierwszy okulistyką zajął się Paul Chibret - założyciel Francuskiego Towarzystwa Okulistycznego. Swoją pasję zawdzięcza zachorowaniu na obustronne zapalenie siatkówki, gdyż przyrzekł sobie, że jak odzyska w pełni wzrok to poświęci życie tej dziedzinie. Od tego momentu rodzina z pokolenia na pokolenie przekazywała zamiłowanie do badań nad okulistyką, a każdy z jego przedstawicieli pozostawiał po sobie znak. Clermont-Ferrand laboratorium Chibret powstało w 1902 roku za sprawą Henry’ego Chibreta i specjalizowało się w opracowywaniu i wytwarzaniu preparatów okulistycznych. Prawdziwy rozwój rozpoczął się jednak po II wojnie światowej. Rozwinął się wtedy przemysł farmaceutyczny i powstało laboratorium badań i rozwoju Transphyto. Od 1994 roku firm rozpoczęła dystrybuję produktów pod własną marką łącząc Transphyto z własną działalnością. W ten sposób powstała najbardziej ceniona firma farmaceutyczna zajmująca się schorzeniami i profilaktyką oczu.

Obecnie firma Thea zajmuje 3 pozycję w rankingu firm tej branży w Europie. Jego nowoczesne produkty obecne są na wszystkich kontynentach. Wszystkie tworzone są w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe oraz pojawiające się technologie. Firma zajmuje się niemal każdym obszarem związanym ze zdrowiem oczu, w tym infekcją oczu i powiek alergią, zespołem suchego oka czy jaskrą. Współpracuje z zespołem naukowców z dziedzin farmakologii, okulistyki, toksykologii, chemii i wielu innych. Produkty oferowane są z pomocą zależnych spółek, dystrybutorów i licencjobiorców w 70 krajach na całym świecie, głównie w Europie, Afryce, Ameryce i krajach Dalekiego Wschodu. Thea odpowiada na wszelkie zapotrzebowanie lekarzy i pacjentów dostarczając rozwiązania wspierające leczenie pacjentów na każdym etapie choroby. Pomagają także w edukacji okulistów ułatwiając im dostęp do światowych badań. Ponadto firma czynnie prowadzi działania na rzecz społeczeństwa. Nie tylko wspiera różnorodne misje i projekty humanitarne, ale też samodzielnie organizuje i finansuje badania mające na celu zwalczanie ślepoty, szczególnie w Afryce. W Polsce także pomaga organizacjom charytatywnym.