Lista produktów producenta URGO

Skuteczne leczenie ran wymaga systematyczności, cierpliwości, zrozumienia dla drugiej osoby oraz dokładności. Urgo to francuska marka o długiej historii, która zapewnia doświadczenie w problematyce leczenia ran zbudowane na podstawie specjalistycznej wiedzy. Przedsiębiorstwo od ponad 60 lat oferuje najnowocześniejsze rozwiązania wspomagające proces powrotu do zdrowia.

Aktywne filtry

Urgo - ekspert w dziedzinie leczenia ran

Na przestrzeni wielu lat swojej działalności francuska firma Urgo wprowadziła wiele innowacji, które odmieniły branżę medyczną. W 1972 roku przedsiębiorstwo rozpoczęło dystrybucję swojego pierwszego opatrunku z antyseptycznym kompresem, by rok później przedstawić pierwszy opatrunek oddychający. W 1977 roku oferta Urgo poszerzyła się o nowoczesny rozciągliwy opatrunek poprawiający komfort pacjenta poprzez dostosowywanie się do ruchów ciała. Do jednych z ostatnich wynalazków francuskiej spółki należy cienki plaster opatrunkowy o wysokiej chłonności porównywalnej z 3 x grubszymi plastrami konwencjonalnymi. Innowacja i rozwój zajmują ważne miejsce w hierarchii wartości kierujących firmą. Urgo zatrudnia do tego celu zespół złożony z 58 specjalistów różnych dziedzin (chemicy, fizycy, technicy, biolodzy, farmaceuci oraz lekarze). Dzięki temu wyroby producenta spełniają oczekiwania zarówno personelu medycznego jak i samych pacjentów. 

Misja Urgo realizowana jest również poprzez stałe realizowanie badań naukowych z różnych obszarów terapeutycznych. Pozwala to usystematyzować oraz rozszerzyć wiedzę z zakresu leczenia ran oraz powrotu do pełnej sprawności. Uznana marka i długa historia pozwoliły przedsiębiorstwu rozszerzyć swoją działalność również poza granice Francji. W dniu dzisiejszym Urgo działa w 30 różnych krajach oferując bogate portfolio produktów. Wykorzystywane są one w terapii schorzeń jak opryszczka, rany cięte, afty, pęknięcia skóry, zniszczone paznokcie, pęcherze, odciski czy też nawet oparzenia. Urgo posiada również wydzielony dział produktów z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Francuskie przedsiębiorstwo posiada swoją filię również w naszym kraju współpracując tym samym z Polfa Łódź - siedziba Urgo w Polsce zlokalizowana jest w Warszawie.