Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Trądzik

Wbrew pozorom skłonności do występowania trądziku dotyczą nie tylko młodzieży, ale także osób starszych. Podstawą przy pielęgnacji cery z problemami jest odpowiednie oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie, nawilżanie i ochrona skóry.

Aktywne filtry

ACNE-DERM Krem 20 g

23,99 zł

Problem skóry trądzikowej dotyczy wielu osób. Przyczyny pojawiania się wyprysków, zaskórników i zatkanych porów mogą być różne. Zła dieta, nieodpowiedni poziom hormonów, niewłaściwa pielęgnacja, zanieczyszczenia - wszystko to może mieć wpływ na kondycję naszej cery. Wbrew pozorom niedoskonałości nie dotyczą tylko skóry tłustej i mieszanej, ale równie często suchej i wrażliwej. Problemem walki z trądzikiem jest oczyszczanie i złuszczanie naskórka w taki sposób, by ustabilizować wydzielanie sebum, zamiast sprowokować nadmierną jego produkcję i pogłębienie kłopotów. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie preparatów zarówno myjących, takich jak żele, pianki i peelingi oraz nawilżających, jak kremy, emulsje i maski.

Jak odpowiednio dbać o skórę trądzikową?

Preparaty na trądzik należy przede wszystkim stosować regularnie. Codzienną pielęgnację powinno się zaczynać od oczyszczenia twarzy wybraną formą kosmetyku - żelem, pianką, czy też emulsją. Kilka razy w tygodniu warto złuszczyć naskórek peelingiem ziarnistym lub enzymatycznym, należy jednak przestrzegać zaleceń producenta dotyczących częstotliwości zabiegu, aby nie przesuszyć niepotrzebnie skóry. Po oczyszczeniu najlepiej zastosować odpowiedni tonik i zadbać o nawilżenie, używając kremu, który nie zapycha porów, a od czasu do czasu także mocno odżywczej maski. Na pojedyncze stany zapalne można nakładać z umiarem punktowy preparat, działający zazwyczaj na bazie kwasów, który przyspiesza gojenie wyprysków. Nie wolno także zapominać o ochronie cery przed wysuszeniem przez słońce odpowiednim, lekkim kremem z filtrem, a także o stosowaniu podkładu i pudru, stworzonego dla skóry ze skłonnością do trądziku.

Dlaczego warto postawić na dermokosmetyk?

Dermokosmetyki to produkty dostępne jedynie w aptekach. Ich skład jest komponowany w taki sposób, aby nie tylko leczyć problem, ale także zapobiegać podrażnieniom, odżywiać i regenerować skórę. Apteczne preparaty dla cery trądzikowej są znacznie delikatniejsze niż te dostępne w drogeriach, a dzięki temu przy regularnym stosowaniu dają znacznie lepsze efekty.