Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Na cholesterol

Wartość diagnostyczna profilu lipidowego od kilku lat zyskuje na znaczeniu. Na jego podstawie można ocenić ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia takich jak zawał czy miażdżyca naczyń. Źle zbilansowana dieta oraz brak aktywności fizycznej może być przyczyną nieprawidłowych wartości wskaźników zawartych w profilu lipidowym. Dostępne na rynku suplementy na cholesterol redukują ryzyko chorób oraz pozwalają cieszyć się komfortem życia i dobrym zdrowiem.

Kontroluj cholesterol w trosce o układ krążenia!

Cholesterol to substancja tłuszczowa stabilizująca strukturę błon komórkowych. Obecność cholesterolu w błonie zwiększa jej sztywność. Oprócz tego jest niezbędny do syntezy licznych hormonów steroidowych takich jak testosteron. W krwi wiązany jest przez lipoproteiny. Potocznie klasyfikuje się je na "dobry" oraz "zły" cholesterol czyli odpowiednio HDL oraz LDL. Odpowiednio wysokie stężenie cząsteczek HDL we krwi chroni przed powstawaniem blaszek miażdżycowych w świetle naczyń tętniczych. Odwrotnie zbyt wysokie stężenie LDL może być przyczyną powstawania zmian miażdżycowych w ich ścianach. W przypadku oderwania się blaszki miażdżycowej od pierwotnej struktury może dojść do poważnych konsekwencji zdrowotnych takich jak niedokrwienie serca czy udar mózgu. Szczególnie zagrożone są osoby otyłe nie prowadzące aktywności fizycznej, cierpiące na nadciśnienie oraz nie stosujące zbilansowanej diety. Niestety nie zawsze mamy czas aby zadbać o odpowiednią jakość produktów na naszym talerzu. Z pomocą przychodzą leki i preparaty pozwalające kontrolować poziom cholesterolu we krwi. Dostępne na rynku suplementy na cholesterol zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które nie mogą być naturalnie syntezowane przez nasz organizm. Należą do nich kwasy tłuszczowe z grupy omega, których regularne spożywanie podwyższa poziom HDL we krwi oraz nieznacznie obniża poziom występujących w niej trójglicerydów. Coraz większą popularnością cieszą się także preparaty zawierające produkty pochodzenia roślinnego. Modna w ostatnim czasie czarnuszka pozwala zmniejszyć poziom ‘’złego’ cholesterolu we krwi, a także utrzymać prawidłowe stężenie glukozy chroniąc tym samym przed cukrzycą. Stężenie LDL kontroluje także monakolina K, a więc naturalna substancja syntetyzowana z czerwonego ryżu. Aż 75 % cholesterolu syntetyzowane jest przez wątrobę, a jego niedobór może w konsekwencji prowadzić do poważnych ogólnoustrojowych zaburzeń hormonalnych. Dlatego warto zadbać także o ten ważny organ włączając do diety odpowiednie suplementy na wątrobę usprawniające jej funkcjonowanie. Oprócz tego w codziennej profilaktyce warto wykonać pełny profil lipidowy z uwagi na to, że sam wskaźnik cholesterolu całkowitego nie ma ważnej wartości diagnostycznej. Wspomagając się suplementami diety pamiętajmy także o regularnej aktywności fizycznej, która również ma dobrotliwy wpływ na właściwy poziom lipoprotein we krwi.

Filtry

Katalog

Nowe produkty

Blog navigation

Latest posts