Lista produktów producenta Smart Pharma

Smart Pharma jest polską firmą o bogatym doświadczeniu w dziedzinie specjalistycznych suplementów diety czy probiotyków. Realizuje tym samym założenia stojące za jej powstaniem, a więc opracowywanie produktów rozwiązujących codzienne potrzeby lekarzy oraz ich pacjentów. Od kilku lat firma Smart Pharma stanowi część międzynarodowego koncernu farmaceutycznego Chiesi.

Aktywne filtry

Smart Pharma - doświadczenie zbudowane na działaniu

Firma Smart Pharma została założona z inicjatywy Michała Taisnera w 2014 roku. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu na rynku farmaceutycznym zauważył on, że istnieje nisza produktów, które wdrożone odmieniłyby jakość codziennej opieki lekarskiej w naszym kraju. Szczególny nacisk przedsiębiorstwo położyło na preparaty przeznaczone dla niemowląt oraz małych dzieci. Jednym z pierwszych produktów Smart Pharma był suplement diety zawierający żelazo o wysokim stopniu wchłanialności. Początkowy sukces był podwaliną do budowy marki cieszącej się zaufaniem zarówno lekarzy jak i samych pacjentów. Smart Pharma jednocześnie modernizowała i poszerzała gamę dostępnych produktów. Polskie przedsiębiorstwo zadbało także o rozwój swojej sieci logistyczno-dystrybucyjnej. Początkowo funkcjonowanie Smart Pharma oparte było o fundusze: YouNick Mint, SpeedUp Innovation oraz ZYLIOON Invest. O przyznaniu środków decydował zarówno kierunek rozwoju firmy, sam charakter branży farmaceutycznej, jak i doświadczenie i zaangażowanie pracowników Smart Pharma. Od samego początku działalności spółka konsekwentnie zwiększała swoje roczne obroty skutecznie konkurując nawet z międzynarodowymi koncernami farmaceutycznymi o kilkudziesięcioletniej historii. 

Dynamiczny rozwój Smart Pharma i jej osiągnięcia w dziedzinie neonatologii nie przeszły bez echa. W 2020 roku została ona przejęta od inwestorów przez Chiesi Poland - nasz krajowy oddział międzynarodowego przedsiębiorstwa farmaceutycznego. Chiesi prowadzi działalność w 29 krajach na całym świecie posiadając przeszło 85 letnie doświadczenie w branży. Koncern za cel postawił sobie dalsze rozwijanie obecnej gamy produktów Smart Pharm, a w przyszłości także dalszą integrację spółek. Jest to wymierna korzyść dla obu stron transakcji zwiększająca zasięg i dywersyfikująca środki finansowe gwarantujące stabilność prowadzenia działalności na szczególnie wymagającym rynku farmaceutycznym.