Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Abbott

Abbott Laboratories jest amerykańską firmą farmaceutyczną z siedzibą w stanie Illinois. W polsce oddziałem przedsiębiorstwa jest Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Jako firma Abbott stara się poprawić jakość życia ludzi w każdym wieku i na każdym etapie.

Aktywne filtry

Abbott w Polsce

Nieco ponad 130 lat temu amerykański lekarz Wallace C.Abbott otworzył swoją pierwszą aptekę w Chicago. Od tamtego czasu cele firmy, której sercem jest człowiek nie uległy zmianie. Na całym świecie zatrudnia ona 94 000 pracowników.

Przez lata przedsiębiorstwo rozwijało się rozszerzając działalność poza Stany Zjednoczone. Środki antyseptyczne wyprodukowane przez Abbott były powszechnie wykorzystywane m.in. podczas I wojny światowej. Późniejsze sukcesy firma odnosiła w obszarze środków znieczulających. Po przeprowadzonej w latach sześćdziesiątych XX wieku ekspansji biznesowej nastąpiła fuzja z M&R Dietetics co pozwoliło uzyskać koncernowi status lidera w branży preparatów żywieniowych.

Abbott działał jednocześnie prowadząc badania nad narzędziami diagnostycznymi co zaowocowało wprowadzeniem na rynek analizatora krwi ABA-100 oraz przełomowego testu Ausria wykrywającego wirusowe zapalenie wątroby na podstawie surowicy. Jednak firma jest najbardziej znana z wynalezienia i wprowadzenia pierwszego testu wykrywającego przeciwciała skierowane przeciwko wirusowi HIV we krwi co było prawdziwą rewolucją w badaniach przesiewowych AIDS.

Obecnie firma nadal wyznacza trendy w branży medycznej będąc jednocześnie wierną podstawowym założeniom które ją kształtowały - dążenie do doskonałości i innowacja. Główne działanie Abbott opiera się na badaniach dotyczących chorób układu krążenia oraz cukrzycy, które są nazywane chorobami cywilizacyjnymi. Ponadto Abbott zajmuje się diagnostyką oraz biologią molekularną, która coraz odważniej wkracza w świat medycyny. Kolejnymi ważnymi produktami przedsiębiorstwa są preparaty żywieniowe dostosowane do potrzeb diabetyków i osób ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi.