Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Novartis

Novartis od wielu lat jest przedsiębiorstwem doskonale znanym na polskim rynku farmaceutycznym. Firma realizuje swoją misję, wizję oraz strategie będąc jednym z liderów wśród marek stawiających na innowacyjne i nowoczesne metody terapeutyczne. Bezpieczeństwo i skuteczność produktów Novartis potwierdzone jest przez deklaracje pacjencką - dokument, który uszeregowuje i dostosowuje normy produkcji - od farmakoterapii, aż po proces badań klinicznych.

Aktywne filtry

Novartis - wizja nowoczesnej farmakoterapii

Marka Novartis została powołana do istnienia w 1996 roku w wyniku fuzji dwóch koncernów farmaceutycznych - Ciba-Geigy oraz Sandoz. Historia obu tych spółek jest jednak znacznie bogatsza i sięga nawet około 250 lat wstecz. Ich połączenie umożliwiło otwarcie się na nowe rynki oraz poszerzyło zakres możliwości badawczych i produkcyjnych. Co ciekawe dzieje Ciba-Geigy i Sandoz mają wspólny mianownik - firmy te początkowo skupiały się w okół produkcji barwników do tkanin. Po okresie tworzenia środków chemicznych przedsiębiorstwa zaczęły wytwarzać leki. 

Nieprzerwanie od 250 lat, pomimo różnic przedsiębiorstwa, które tworzą dziś grupę Novartis kierowały się wartościami określającymi kierunek zmian i rozwoju. Są to przede wszystkim pasja, rzetelność, zaufanie i zaangażowanie. Dzięki temu możliwa była poprawa zdrowia społeczeństw oraz postęp naukowy. Nawet dziś Novartis wsłuchuje się w potrzeby swoich pacjentów dążąc do polepszenia ich komfortu życia i zaspokojenia potrzeb. Obecnie przedsiębiorstwo duże ilości środków skupia na rozwoju oraz innowacyjności. Dzięki temu w perspektywie najbliższych lat będzie w stanie zachować konkurencyjność. Strategia Novartis, oprócz umacniania swojej pozycji w dotychczas obsługiwanych obszarach terapeutycznych (onkologia, kardiologia, neurologia,  okulistyka, środki ochrony oczu, produkty biopodobne) obejmuje także ekspansję w kierunku innych (immunoonkologia, geriatria, czy niezwykle aktualne dziś choroby zakaźne).

Nowoczesność to nie tylko innowacyjne leki o sprawdzonym składzie. W branży produkcji to także wpływ na otaczające środowisko naturalne i poprawę warunków życia społeczeństwa. Novartis jako przedsiębiorstwo nowoczesne buduje uczciwe relacje zarówno na linii firma-pracownicy jak i firma-otoczenie. Od 2005 roku (na podstawie protokołu z Kioto) spółka dobrowolnie zobowiązała się do zauważalnej redukcji poziomów emitowanego dwutlenku węgla. Ponadto Novartis uczestniczy w finansowaniu plantacji jatrofy w Mali, a roślina ta może być wykorzystywana w produkcji biopaliw. Międzynarodowa firma jest także sponsorem wielu projektów naukowych oraz społecznych z zakresu poprawy zdrowia. Niezwykle ważne dla koncernu są także normy etyczne, które opierają się na trzech dokumentach - Kodeksie Postępowania, Polityce Obywatelskiej Novartis oraz Wytycznych do tych dokumentów.