Opinie o Nas
Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Ciśnieniomierz krwi: naramienny, nadgarstkowy, zegarowy lub elektroniczny

Krew jest niezastąpionym i jednym z najważniejszych elementów naszego ciała.To za jej pomocą “komunikuje się” większość organów. Apteka Cud posiada w swoim asortymencie bogaty wybór ciśnieniomierzy, które pozwalają mieć układ krwionośny pod kontrolą!

Ciśnienie tętnicze

Jednym z podstawowych pomiarów w medycynie jest pomiar ciśnienia krwi. Ciśnienie tętnicze to siła z jaką nasza krew rozpiera ścianki naczynia, w którym płynie. W momencie skurczu serca, krew pompowana jest do tętnic z dużą siłą. Pomiar w tym momencie nazywamy ciśnieniem skurczowym. Kiedy to naczynia krwionośne się rozluźniają odnotowujemy ciśnienie rozkurczowe. Obie te wartości są istotne diagnostycznie i często dokładność ich pomiaru wpływa na odpowiednie dalsze leczenie. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które ułatwią nam to zadanie. W zależności od rodzaju ciśnieniomierza, pomiaru dokonujemy na ramieniu lub nadgarstku.

Rodzaje ciśnieniomierzy

Apteka Cud oferuje różne rodzaje ciśnieniomierzy. W asortymencie sklepu znajdziemy urządzenia elektryczne i zegarowe. Ciśnieniomierze elektryczne charakteryzują się doskonałą jakością wykonania, łatwym i intuicyjnym interfejsem. Idealnie sprawdzą się jako podstawowy sprzęt medyczny w każdym domu. Ciśnieniomierze zegarowe znajdą swoje zastosowanie głównie w profesjonalnym użytkowaniu. Cieszą się ogromną popularnością wśród lekarzy. Są nieco trudniejsze w obsłudze, bo do pomiaru niezbędny jest stetoskop. Ciśnieniomierze zegarowe wymagają dodatkowej kalibracji co kilka lat.

Filtry

Katalog

Nowe produkty

Najnowsze wpisy