Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Układ nerwowy

Szybkie tempo życia sprzyja wielu chorobom cywilizacyjnym. Migreny, nerwobóle, Alzheimer, Parkinson to tylko niektóre z chorób spowodowane problemami z układem nerwowym. Aby zredukować dolegliwości z nim związane należy odpowiednio go wspomagać specjalnymi suplementami diety i lekami.

Aktywne filtry

Skąd się biorą choroby układu nerwowego?

Problemy z układem nerwowym, czyli choroby neurologiczne dotykają ludzi w każdym wieku i są coraz powszechniejsze. Dotykają głównie centralnego układu nerwowego, nerwów i naczyń krwionośnych. Choroby te mają one związek głównie ze złym stylem życia - życiem w ciągłym pośpiechu i nieustannym stresie oraz zła i niezbilansowana dieta. Leczenie chorób układu nerwowego jest niezwykle trudne, szczególnie u osób starszych, ponieważ wraz z wiekiem degradacji ulega układ nerwowy i następuje demencja oraz poważne choroby układu nerwowego. Dlatego niezwykle ważne jest dbanie o poprawną kondycję układu nerwowego poprzez odpowiedni trening oraz wzmacnianie go suplementami diety i odpowiednimi preparatami farmakologicznymi.

Jak działa układ nerwowy?

Układ nerwowy jest najważniejszym układem w ciele człowieka, który odpowiada za prawidłową pracę pozostałych układów i koordynuje wszystkie procesy zachodzące w organizmie poprzez połączenia nerwowe. Aby układ nerwowy był sprawny musi istnieć w nim jak najwięcej neuroprzekaźników, czyli połączeń neuronowych, poprzez które docierają impulsy elektryczne do mózgu. Ilość tych połączeń maleje wraz z wiekiem, ale także pod wpływem zażywania różnych używek, a przede wszystkim kofeiny, tytoniu, alkoholu i narkotyków. Dobrą kondycję połączeń nerwowych zapewnia przede wszystkim aktywność fizyczna jak i umysłowa oraz zbilansowana dieta złożona z naturalnych kwasów tłuszczowych, wapnia, magnezu i witaminy B.

Składniki suplementów i leków wspomagających pracę układu nerwowego
Dodatkowym wsparciem dla układu nerwowego są suplementy diety zawierające witaminy z grupy B (B1, B6, B12) oraz kwas foliowy, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. W aptekach znajdziemy również inne wspomagacze układu nerwowego - magnez (naturalny środek uspokajający), cynk (oddziałuje na układ nerwowy i zwiększa odporność na stres) oraz suplementy i leki zawierające korzystne dla naszego samopoczucie aminokwasy - Tryptofan i fenyloalaninę. Za prawidłowe działanie neuroprzekaźników odpowiadają także kwasy omega-3, które ułatwiają przesył sygnałów pomiędzy neuronami i ułatwiają ich regenerację. Są one składnikiem wielu suplementów diety ogólnodostępnych w każdej aptece.