Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Na apetyt

Czy apetyt zawsze rośnie w miarę jedzenia? No cóż, nie zawsze sprawdzają się stare przysłowia i porzekadła w praktyce. Tak też jest w przypadku braku apetytu, u podstaw czego leżeć mogą różne przyczyny.

Aktywne filtry

Niektóre powody problemów z łaknieniem, są wynikiem złych nawyków żywieniowych, które stosunkowo łatwo jest wyeliminować, natomiast inne wynikają z poważniejszych zaburzeń zdrowotnych. W pierwszej kolejności zawsze warto szukać najprostszych rozwiązań, z pomocą nieinwazyjnych preparatów dostępnych w aptece bez recepty.

Różne podłoża zaburzeń apetytu

Problem zaburzenia łaknienia dotyczy zarówno dzieci, jak i dorosłych, nierzadko osób starszych. Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo różne. Zdarza się, że brak apetytu u dzieci wywoływany jest przymuszaniem ich do jedzenia. Niechęć do przyjmowania pokarmów u osób dojrzałych, bywa z kolei spowodowane stanami depresyjnymi i stresem. Wrzody żołądka, niestrawność czy alergie pokarmowe - to także częsta przyczyna braku łaknienia. Generalnie, czynniki powodujące brak apetytu, wywołane mogą być na skutek przesycenia układu pokarmowego albo różnych reakcji zachodzących w sferze psychiki. Oczywiście jadłowstręt bywa też skutkiem ubocznym zwyczajnego przeziębienia bądź grypy. Jeśli stan taki utrzymuje się jednak dłużej i staje się chroniczny, brak apetytu może prowadzić do poważnego rozstroju zdrowia, m. in. anemii czy anoreksji. Wtedy bezwzględnie należy skorzystać z konsultacji lekarskiej.

Natura sprzymierzeńcem w walce o odzyskanie łaknienia

W sytuacji kiedy mamy do czynienia z początkową fazą utraty łaknienia, warto sięgnąć po różnego rodzaju leki wspomagające apetyt. Preparaty pobudzające ochotę do ponownego przyjmowania posiłków, w dużej mierze opierają się na działaniu naturalnych składników. Na rynku można znaleźć mnóstwo suplementów diety i specyfików, a pośród nich popularny, płynny preparat Apetizer. Oba syropy, mianowicie dedykowany dla najmłodszych - Apetizer Junior oraz dla dorosłych - Apetizer Senior, posiadają w swojej recepturze m. in. ekstrakt z mięty pieprzowej, wyciąg z nasion anyżu, korzenia cykorii, jak również esencję owoców kopru. Zarówno ten lek, jak i inne, podobne preparaty, skutecznie wspierają proces trawienia pokarmu oraz właściwego funkcjonowania całego systemu pokarmowego człowieka. Co ważne, pozytywnie wpływają też na perystaltykę jelitową, eliminują nadmiar gazów itd., przez co efektywnie przyczyniają się do pobudzenia apetytu.