Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Laktatory, podgrzewacze, sterylizatory

W asortymencie naszej apteki znajdą Państwo akcesoria przydatne każdej młodej mamie w karmieniu swoich pociech. Polecamy solidne, poręczne i wygodne w użytkowaniu laktatory do odciągania pokarmu. W naszej ofercie znajdą Państwo również podgrzewacze do butelek, dzięki którym maluszek zawsze dostanie pokarm w odpowiedniej temperaturze oraz wysokiej jakości sterylizatory do butelek, dzięki którym zachowanie czystości i higieny staje się komfortowe i bezproblemowe. Skorzystaj z akcesoriów do karmienia – dla komfortu swojego i Twojego maluszka.

Aktywne filtry

Obecnie rynek farmaceutyczny oferuje szereg produktów zaprojektowanych w trosce o najwyższej jakości opiekę poporodową. Dostępne w naszej aptece laktatory, podgrzewacze i stabilizatory skutecznie ułatwiają życie młodym rodzicom, oraz pozwalają otoczyć ich dzieci odpowiednią troską gwarantującą prawidłowy wzrost i rozwój w tym ważnym okresie życia.

Dla kogo warto polecić laktatory?

Chociaż laktator najczęściej nie znajduje się na szczycie listy zakupów dokonywanych podczas ciąży badania wskazują, że korzysta z niego nawet 80 % młodych mam. Laktatory, czyli odciągacze pokarmu pozwalają w łatwy sposób zaspokoić głód malucha niezdolnego do pobierania mleka matczynego podczas ssania, lub gdy kobieta karmiąca przez pewien krótki czas nie będzie w stanie nakarmić go osobiście np. przez nieobecność. Aktualnie na rynku oferowane są dwa rodzaje laktatorów: ręczne oraz elektryczne. Laktator ręczny charakteryzuje się łatwością obsługi. W celu jego użycia ściska się uchwyt urządzenia tak, aby wytworzyć podciśnienie pozwalającą na wypływ mleka z gruczołu sutkowego matki. Kolejną zaletą laktatora ręcznego jest jego kompaktowy rozmiar. Z tego względu sprawdza się podczas wyjazdów poza dom. Prosta konstrukcja sprawia, że laktatory ręczne charakteryzują się zazwyczaj niższą ceną niż ich elektryczne odpowiedniki. Polecane są szczególnie dla matek sporadycznie używających laktatorów w procesie karmienia. Laktator elektryczny jest urządzeniem wydajniejszym w porównaniu do laktatora ręcznego. Jego ważna zaleta to wygoda użytkowania. Niektóre modele wyposażone są w oprogramowanie pozwalające wybrać ciśnienie z jakim zasysane jest mleko z piersi matki. Wysoka efektywność laktatorów elektrycznych jest jednak okupiona ich większymi rozmiarami w porównaniu do laktatorów ręcznych. Rodzaj konstrukcji wiąże się także z wyższą ceną. Niezależnie od wyboru laktatora warto pamiętać, że bardzo ważne jest aby regularnie go czyścić nie dopuszczając tym samym do rozwoju bakterii groźnych dla maluszka.

Podgrzewacz do butelek w trosce o apetyt dziecka

Wśród produktów wykorzystywanych w opiece poporodowej coraz większą popularność zdobywa podgrzewacz do mleka matki. Za jego pomocą można łatwo przygotować pokarm tak aby był on bardziej atrakcyjny smakowo dla dziecka. Mechanizm działania tego urządzenia jest bardzo prosty, podgrzewanie butelek odbywa się za pomocą kąpieli wodnej. Kompaktowe rozmiary oferowanych na rynku podgrzewaczy do butelek pozwala na łatwe używanie ich np. podczas podróży. Dobry podgrzewacz do mleka matki może posiadać także różne funkcje takie jak obudowa pozwalająca zachować dłużej podwyższoną temperaturę, wyświetlacz z funkcją termometru czy możliwość sterylizacji. Ważne jest, aby podgrzewacz do butelek był możliwie uniwersalny. Chodzi o to, aby można umieścić w nim rozmaitych rozmiarów pojemniki czy słoiczki, których zawartość przeznaczona jest do podgrzania.

Sterylizator do butelek pozwala zadbać o odpowiednią higienę

Kolejna kategoria produktów wykorzystywanych w opiece nad niemowlętami to sterylizatory do butelek. Żadnej mamie nie trzeba przypominać, że brudne butelki stosowane w procesie karmienia mogą być źródłem licznych nieprzyjemności dla dziecka w wyniku dostania się patogenów do jego organizmu. W dbałości o higienie warto zatem wyposażyć się w sterylizator do butelek. Oferowane na rynku sterylizatory pozwalają oszczędzić także czas niezbędny do manualnej dezynfekcji butelki. Zasadą ich działania jest wytwarzanie pary wodnej o temperaturze oscylującej w granicach 100 stopni Celsjusza co pozwala na skuteczne pozbycie się drobnoustrojów oraz zanieczyszczeń z powierzchni naczynia. Sterylizatory mogą pomieścić od jednej do nawet kilku butelek jednocześnie. Dostępne na rynku sterylizatory do butelek można także podzielić ze względu na czas potrzebny do sterylizacji. Zazwyczaj nie zajmuje to dłużej niż 10 minut. Droższe urządzenia wyposażone są także w funkcję podgrzewania oraz suszenia, a możliwość automatycznego wyłączenia pozwala na sterylizację butelek nawet gdy przebywamy poza domem. Przy zakupie warto ocenić wszystkie interesujące nas parametry i na tej podstawie wybrać odpowiedni sterylizator do butelek.