Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

APAP

Apap to doskonale znany i ceniony lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Sprawdzona formuła sprawia, że preparat działa szybko i skutecznie. Dzięki temu APAP posiada szerokie grono zwolenników będąc niezbędnym wyposażeniem niemal każdej domowej apteczki w Polsce.

Aktywne filtry

APAP - zapomnij o bólu w mig!

Dolegliwości bólowe często pojawiają się nagle zaburzając rytm naszego dnia i przeszkadzając w codziennych obowiązkach. APAP jest lekiem zawierającym paracetamol - substancję chemiczną wykazującą działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Może być stosowany jako lek przeciwbólowy w bólu ostrym i przewlekłym, słabym lub o umiarkowanym nasileniu, a także w celu złagodzenia dokuczliwych objawów przeziębienia oraz grypy.

Działanie preparatu APAP zaczyna się szybko, nawet po 15 minutach. Efekt przeciwbólowy utrzymuje się do 6 godzin natomiast przeciwgorączkowy do 8 godzin. Mechanizm działania leku polega na na blokowaniu cyklooksygenazy 2 - enzymu odpowiedzialnego za syntezę prostaglandyn o właściwościach prozapalnych. Jednocześnie paracetamol nie wykazuje działania przeciwzapalnego bowiem nie blokuje też cyklooksygenaz obwodowych (COX-1 i COX-2). Dzięki temu nie wykazuje szkodliwego wpływu na błonę śluzową żołądka oraz na układ krzepnięcia krwi.

APAP dla Ciebie i Twojego dziecka

Popularność leku APAP sprawiła, iż obecnie jest on dostępny w różnych postaciach. APAP Extra to preparat polecany na silne bóle. Połączenie kofeiny i paracetamolu warunkuje jego szybkie i skuteczne działanie. APAP Noc wzbogacony jest o obecność chlorowodorku difenhydraminy o właściwościach antyhistaminowych - polecany jest szczególnie osobom cierpiącym na problemy z zasypianiem. Co ważne APAP Noc nie wykazuje właściwości uzależniających. Lek specjalnie przeznaczony dla najmłodszych to APAP Junior. Forma smacznych granulek o smaku truskawkowo-waniliowym ułatwi przekonanie dzieci do wzięcia leku. APAP Junior skutecznie łagodzi gorączke i ból, nie wymaga popijania i można go podawać także na czczo. Obniżona dawka paracetamolu uwzględnia niższą masę ciała najmłodszych.

Nowe produkty sygnowane marką APAP to wyroby medyczne APAP Ice oraz APAP Thermal. Produkty w formie plastrów wykazują odpowiednio chłodzące oraz rozgrzewające działanie miejscowe. Wyroby z tej linii przynoszą natychmiastową i skuteczną ulgę w bólach głowy, migrenach, bólach stawów, pleców oraz mięśni.