Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Łuszczyca

Łuszczyca to często spotykana choroba skóry, którą rozpoznać można po suchych łuskach w połączeniu ze stanem zapalnym. Jej przyczyny nie są do końca znane, jednak wpływ mają różnego rodzaju infekcje, podrażnienia skóry, leki czy stres i niezdrowy tryb życia.

Jest 119 produktów.

Pokazano 1-42 z 119 pozycji

Aktywne filtry

Jakie są rodzaje łuszczycy?

Łuszczyca występuje w różnych odmianach dotykających poszczególne części ciała. Różnią się one zarówno wyglądem, jak i intensywnością zmian na skórze. W zależności od tego warto zastosować odpowiednią terapię specjalnymi preparatami. Łuszczyca głowy objawia się swędzącymi i łuszczącymi się plamkami w obrębie skóry głowy, karku, uszu i czoła. Łuszczyca paznokci zaś wgłębieniami w płytce paznokciowej oraz plamkami, przez które paznokieć może miejscowo zmienić odcień na żółty lub biały. Nieco inaczej wygląda przebieg łuszczycy krostkowej, gdyż może występować w ograniczonym miejscu lub być rozsiana na dużym obszarze. Nie warto rezygnować ze zwalczania objawów, gdyż może to doprowadzić do nasilenia problemu lub jego ciągłego nawracania.

Jak walczyć z objawami łuszczycy?

Obecnie istnieje wiele różnorodnych preparatów, które pomagają w walce z łuszczycą. Wśród nich bardzo popularne są specjalne dermokosmetyki dla osób z tym problemem. Doskonale nadają się do codziennego stosowania przez chore osoby, gdyż eliminują objawy, a przy tym pielęgnują skórę. Mogą być idealnym uzupełnieniem terapii lekarskiej. Ze względu na dużą różnorodność środków pielęgnacyjnych każdy pacjent może dostosować odpowiedni produkt do konkretnego rodzaju schorzenia - łuszczycy krostkowej, głowy czy paznokci lub własnego zapotrzebowania. Dostępne są m.in. kremy, mydła, balsamy do ciała, olejki do kąpieli, żele czy szampony. Dla dokonania prawidłowego wyboru preparatu warto skorzystać z profesjonalnej porady lekarza lub farmaceuty.

O łuszczycy piszemy również na naszym blogu

łuszczyca na ręce

Co to jest łuszczyca i jakie są jej objawy?

Łuszczyca to powszechna choroba dermatologiczna o przewlekłym i nawracającym charakterze. Jej objawy są różne w zależności od typu schorzenia, jednak najczęściej obejmuje zmiany skórne i stany zapalne w ich obrębie, przy czym może się pojawić świąd.

luszczyca dłonie

Jakie mamy rodzaje łuszczycy?

Łuszczyca może występować w rozmaitych formach, które różnią się lokalizacją, wyglądem i intensywnością zmian. Zaliczają się do nich zwyczajne postacie, takie jak łuszczyca głowy, a także nietypowe: łuszczyca krostkowa czy łuszczyca paznokci.

łuszczyca głowa

Jak leczyć łuszczycę?

Łuszczyca to choroba, której leczenie związane jest ze zwalczaniem zmian skórnych oraz stosowaniem odpowiedniej profilaktyki. Metoda zależy od postaci schorzenia, jednak najczęściej stosuje się miejscowo maści oraz preparaty zwalczające stan zapalny.