Lista produktów producenta ZENTIVA

Choć wielu producentów farmaceutycznych może poszczycić się bogatą historią to chyba żadna nie sięga tak daleko w przeszłość jak dzieje marki Zentiva - korzenie przedsiębiorstwa sięgają bowiem czasów średniowiecznej Pragi. Tak wartościowy bagaż doświadczeń jest nie tylko atutem, ale również zobowiązaniem firmy, która pragnie utrzymać reputację oraz rozpoznawalność.

Aktywne filtry

Zentiva - precyzja w każdym obszarze terapeutycznym 

Leki generyczne to jedne z najważniejszych preparatów wykorzystywanych współcześnie w medycynie. Według definicji są to zamienniki oryginalnego produktu, jednak oparte o tę samą substancję czynną dzięki czemu zachowują jego właściwości lecznicze. Ponadto leki generyczne są zazwyczaj znacznie tańsze od swoich pierwowzorów. To właśnie te farmaceutyki są główną osią działalności przedsiębiorstwa Zentiva. Jego początki sięgają aż 1488 roku - wtedy to powstała Apteka Pod Czarnym Orłem w czeskiej Pradze. Na początku XX wieku firma, również w stolicy Czech rozpoczęła masową produkcję leków szybko budując zaufanie i szacunek zarówno specjalistów, lekarzy jak i samych pacjentów. Po wojnie Zentiva stała się własnością państwa, jednak w 1998 roku jej zarząd przejął większość udziałów spółki. Było to impulsem do zwrotu wektora kierunku rozwoju oraz rozszerzenia działalności producenta w oparciu o nowoczesne technologie. Zentiva zajmowała się w tym czasie głównie produkcją leków generycznych. Dynamiczny rozwój pozwolił przedsiębiorstwu zadebiutować na rynkach giełdowych Pragi oraz Londynu w 2004 roku. Rok później czeskie przedsiębiorstwo nabyło akcje wiodącego rumuńskiego producenta leków generycznych Sicmed, a wspólna wymiana doświadczeń pozwoliła oferować jeszcze bardziej konkurencyjne produkty. Dziś sama Zentiva wchodzi w skład globalnego konglomeratu Sanofi będąc tym samym obecną na najważniejszych rynkach Europy Zachodniej. Jedną z najnowszych inwestycji przedsiębiorstwa jest przejęcie nowoczesnego zakładu produkcyjnego Ankleshwar. 

Zentiva obecna jest na rynku polskim od wielu lat. Firma konsekwentnie realizuje swoją międzynarodową politykę jakości, a jej długoletnia działalność przyczyniła się do poprawy stanu zdrowia wielu pacjentów. Obszary terapeutyczne, w których działa Zentiva to m.in. schorzenia układu sercowo-naczyniowego, nerwowego, pokarmowego, moczowo-płciowego, mięśniowo-szkieletowego, choroby powstałe na skutek zaburzeń hormonalnych oraz pozostałe. Odzwierciedleniem nowoczesnego profilu przedsiębiorstwa jest jego aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Zentiva od 2019 roku prowadzi program Activity for Charity promujący zasady zdrowego stylu życia oraz zachęcający do aktywności fizycznej poprawiającej zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Przedsiębiorstwo prowadzi także okazjonalne zbiórki dla najbardziej potrzebujących. Również w skali globalnej Zentiva pragnie zadbać o lepszą przyszłość. Firma wspiera młodych inżynierów oraz naukowców branży medycznej ułatwiając im start kariery zawodowej.