Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Na zdrową prostatę - leki i preparaty

Schorzenia gruczołu krokowego zwanego prostatą są jednym z największych zmartwień zdrowotnych mężczyzn w średnim wieku. Prostata wydziela płyn wchodzący w skład spermy, który umożliwia przemieszczanie się plemników, jest więc niezbędna by zachować jej odpowiednią jakość. Ze względu na jego anatomiczne położenie choroby gruczołu krokowego mogą niekorzystnie wpłynąć także na inne elementy układu moczowo-płciowego dlatego nie należy ich lekceważyć. Na rynku farmaceutycznym dostępne są leki na prostatę usprawniające jej funkcjonowanie i mające działanie protekcyjne.

Aktywne filtry

Prosta droga dbania o prostatę!

Gruczoł krokowy to ważny narząd znajdujący się tuż poniżej pęcherza moczowego, w miednicy mniejszej. Składa się z dwóch płatów połączonych węziną oraz otoczony jest torebką zbudowaną z mięśni gładkich wykazujących właściwości kurczliwe. 

Choroby prostaty są powszechne wśród mężczyzn, zwłaszcza po przekroczeniu 50 roku życia. Najczęstszą z nich jest BPH, a więc łagodny przerost gruczołu krokowego w procesie podziałów i rozrostu komórek gruczołowych. Prostata położona jest w pobliżu części sterczowej cewki moczowej i w wyniku powiększenia może na nią naciskać. Skutkiem tego mogą być trudności z oddawaniem moczu i poczucie dyskomfortu. Pierwszymi objawami BPH mogą być nocne wędrówki w celu oddania moczu, niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza oraz uczucie parcia na mocz, mimo że możemy wydalić tylko parę kropel. W celu kontroli wielkości prostaty możemy zdecydować się na wizytę w gabinecie lekarskim, podczas której zostanie wykonane badanie per rectum.

Naturalne produkty oparte o zioła lecznicze 

W przypadku wystąpienia wyżej wymienionych symptomów oprócz konsultacji lekarskiej warto rozważyć wyposażenie domowej apteczki w nowoczesne leki ziołowe na prostatę. Leczenie prostaty ziołami zyskuje coraz większą popularność, a szczególnie skuteczne są preparaty zawierające w składzie ziele wierzbownicy, pestki dynii czy ekstrakt z pokrzywy zmniejszające jej przerost. Równie popularna jest palma sabałowa stosowana w lecznictwie od ponad 200 lat. Naturalne leki na prostatę przez wiele lat były zapomniane, lecz są coraz częściej stosowane ze względu na wysoką efektywność i bezpieczeństwo. Fitosterole zawarte w surowcach roślinnych mają działanie rozkurczające na mięśnie co pozwala opróżnić pęcherz moczowy i zredukować przerost gruczołu krokowego. Mogą być z powodzeniem stosowane jako profilaktyka i ochrona fizjologicznych czynności prostaty.