Lista produktów producenta Schülke

Firma Schülke skupia się na działalności pomagającej uporać się ze szkodliwością drobnoustrojów. Działalność niemieckiego przedsiębiorstwa oparta jest o szeroką ofertę wyspecjalizowanych produktów, a także wiedzę i bogate doświadczenie kadry. Główna misja Schülke to niezmiennie od wielu lat ochrona przed infekcją oraz kontaminacją w warunkach domowych jak i szpitalnych.

Aktywne filtry

Schülke - standardy ustalane przez kompetencje

Przedsiębiorstwo Schülke & Mayr GmbH zostało powołane do istnienia w 1889 roku przez Rudolfa Schülke oraz Juliusa Mayera w Hamburgu. Od samego początku firma rozwijała się niezwykle dynamicznie - uważa się, że jeden z jej pierwszych produktów - środek dezynfekcyjny Lisol przyczynił się do zwycięstwa nad epidemią cholery panującą ówcześnie w Hamburgu. Na początku XX wieku Schülke wprowadziło także preparaty przeznaczone do użytku domowego. Był to m.in. Sagrotan wykorzystywany w dezynfekcji. Na przestrzeni lat niemieckie przedsiębiorstwo wzbogacało swoją ofertę zarówno o produkty przemysłowe jak i wykorzystywane przez prywatne podmioty. W 2 połowie XX wieku Schülke znacząco rozbudowało swoje zaplecze badawczo-produkcyjne przyczyniając się tym samym do nowych odkryć w dziedzinie higieny oraz mikrobiologii. Niemal sto lat po założeniu przedsiębiorstwa, w roku 1988 powstała jego spółka-córka zlokalizowana w Austrii otwierając tym samym dostęp do rynków zagranicznych. Kolejnym ważnym krokiem milowym było wprowadzenie w 1990 roku do obrotu preparatu Octenisept do dziś uważanego za doskonały w swojej klasie oraz szeroko wykorzystywanego w placówkach medycznych na całym świecie. 

Główna oś działalności przedsiębiorstwa Schülke niezmiennie od ponad wieku koncentruje się w okół profilaktyki oraz zapobieganiu zakażeniom wywoływanym przez drobnoustroje. Niemiecka firma podczas swojej długoletniej obecności przyczyniła się do poprawy świadczenia usług medycznych oraz stanu zdrowia wielu pacjentów. Portfolio jej produktów obejmuje szeroką ofertę wyspecjalizowanych środków dezynfekcyjno-myjących oraz antyseptycznych. Działalność Schülke obejmuje także troskę o poprawę świadomości z zakresu higieny i bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwo organizuje w tym celu bezpłatne szkolenia przeprowadzane przez zatrudnionych przedstawicieli medycznych. Od 1972 roku działa także Fundacja Rudolfa Schulke promująca badania i nowe technologie w dziedzinie dezynfekcji. Fundacja ta przeznacza środki pozwalające badaczom lepiej zrozumieć świat mikroorganizmów oraz przyczyniając się tym samym do rozwoju nauki. Cyklicznie wręcza także Medal Hygiei jako wyraz uznania dla ludzi poświęcających swoje życie zawodowe higienie i mikrobiologii.