Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Matopat (TZMO S.A.)

Matopat to jedna z marek należąca do spółki Toruńskiego Zakładu Materiałów Opatrunkowych zajmującego się produkcją materiałów opatrunkowych i środków higienicznych. Ich wysokiej jakości produkty powstają w oparciu o najnowsze technologie. Stosowane są od wielu lat w gabinetach lekarskich i zabiegowych, szpitalach na salach operacyjnych, ambulatoriach, karetkach czy domowych aptekach.

Aktywne filtry

Matopat - doskonała jakość usług medycznych

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych powstało w 1951 roku jako przedsiębiorstwo państwowe w Toruniu. Początkowo zajmowało się produkcją materiałów opatrunkowych na zamówienie instytucji, takich jak Ministerstwo Obrony Narodowej czy Centralny Urząd Zaopatrzenia Górnictwa. Bardzo szybko jednak firma zdobyła kolejne zlecenia i dostała się na rynki zagraniczne zarówno w krajach europejskich, afrykańskich, a nawet azjatyckich. Na początku lat 90. TZMO zostało wykupione od państwa przez pracowników i przedstawicieli środowiska medycznego przekształcając się na spółkę akcyjną. W kolejnych latach utworzono na Węgrzech pierwszą spółkę należącą do grupy TZMO, a następnie zakłady w Rosji i na Ukrainie. Nowoczesne linie produkcyjne pomagają osiągnąć rewolucję na rynku - zastąpić folię w wyrobach chłonnych na laminat oddychający. Powstaje także nowoczesna fabryka w Indiach i kolejne zakłady produkcyjne w Polsce. W 2012 wprowadzono produkty na rynek amerykański. Obecnie firma posiada 55 spółek w 18 krajach z kadrą pracowniczą liczącą 7600 pracowników, a wyroby można kupić na ponad 80 rynkach na całym świecie. Niedawno powstała także nowa siedziba TZMO Benelux niedaleko Amsterdamu.

Misją marki Matopat TZMO S.A jest dostarczanie klientom najwyższej jakości produktów, które podniosą ich poziom życia. W tym celu firma stara się iść z duchem czasu i z wyprzedzeniem odpowiadać na coraz nowsze potrzeby ludzi na całym świecie. Innowacyjne wyroby powstają, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii oraz bogatego doświadczenia i wiedzy starszych pracowników w połączeniu z kreatywnością i umiejętnościami młodszej kadry. Firma przywiązuje ogromną wagę do bezpieczeństwa oraz ochrony środowiska, dlatego cały proces produkcyjny i dystrybucyjny poddawany jest stałym kontrolom. Z tego względu również materiały i surowce, a także dostawcy są bardzo starannie dobierani. Dodatkowo przedsiębiorstwo organizuje i wspiera różnorodne przedsięwzięcia promujące zdrowy i aktywny styl życia, edukacyjne dotyczące profilaktyki czy skierowane do osób potrzebujących pomocy.