Lista produktów producenta EGIS

EGIS Polska to część węgierskiego koncernu farmaceutycznego z siedzibą w Warszawie. Zajmuje się produkcją leków na receptę z obszaru kardiologii, neurologii, onkologii oraz psychiatrii. Ponadto czynnie bierze udział w badaniach w dziedzinie farmacji, produkcji leków i aktywnych składników farmaceutycznych. Firma wielokrotnie była nagradzana, w tym również prestiżowym tytułem “Gazele Biznesu” za dynamiczny rozwój.

Aktywne filtry

Innowacyjne środki farmaceutyczne firmy EGIS

Historia firmy EGIS PLC zaczyna się w 1865 roku od Dr. Albert Wander A.G założonej w Szwajcarii. Na początku XX wieku utworzono jej filię na Węgrzech, która zajmowała się tworzeniem środków odżywczych, preparatów ze słodu i kropli leczniczych. W tamtym okresie rozpoczął się dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa i powstały pierwsze produkty końcowe z importowanych aktywnych składników do odżywiania niemowląt. Oferta rozszerzyła się także o kosmetyki i środki czyszczące. Firma otworzyła własne laboratorium badawcze, w którym odkrywano nowe preparaty. Dzięki produktom oddziałującym na układ nerwowy EGIS stało się liderem na rynku węgierskim. Powstał również kolejny zakład w Austrii i zaczęło współpracę z największą prywatną firmą farmaceutyczną we Francji - Servier, której produkty dostępne są w 140 krajach. Polskie przedstawicielstwo EGIS założono pod koniec 1994 roku. Filia otworzyła własną hurtownię leków i zaczęła bardzo prężnie się rozwijać. Aktualnie zespół liczy około 250 pracowników.

EGIS Pharmaceuticals PLC należy do czołówki firm farmaceutycznych w Europie Centralnej. Nie tylko zajmuje się produkcja leków i aktywnych składników farmaceutycznych, ale też badaniami i rozwojem w zakresie farmacji, a także sprzedażą i marketingiem końcowych produktów. Rocznie tworzonych jest około 120-140 milionów opakowań leków rocznie. Wszystkie preparaty produkowane są w zakładach na Węgrzech z uwzględnieniem wysokiej jakości zgodnej zarówno z krajowymi normami, jak i międzynarodowymi, w tym także Dobrej Praktyki Wytwarzania. EGIS posiada także bogate doświadczenie w zakresie aktywnych składników farmaceutycznych. Obecnie w obiegu znajduje się ich blisko 50 różnych rodzajów. Firma stale się rozwija eksportując produkty do ponad 60 państw na świecie głównie w regionach wschodnich - WNP, Rosji i Europy Środkowo-Wschodniej. Wyroby finalne trafiają także na rynek francuski i brytyjski, a aktywne składniki farmaceutyczne chętnie są zamawiane przez klientów z Francji, Holandii, Japonii i USA.