Lista produktów producenta Polfa Warszawa

Polfa Warszawa jest największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od ponad 80 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych.Należy do grona 20 największych firm generycznych na świecie. Zatrudnia ponad 7000 osób w Polsce i na rynkach zagranicznych. Posiada siedem zakładów produkcyjnych w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie i siedem ośrodków badań i rozwoju. Portfolio Grupy Polpharma obejmuje około 600 produktów, a kolejnych 200 znajduje się w fazie rozwoju.

Aktywne filtry

Polfa Warszawa - zaufana firma od lat

W 1824 roku na terenie ogrodu Pałacu Krasińskich rozpoczyna działalność najstarszy poprzednik Polfy Warszawa - Instytut Wód Mineralnych Sztucznych. Na przełomie lat w stolicy powstają, a następnie przekształcają się i konsolidują liczne przedsiębiorstwa farmaceutyczne, w tym przede wszystkim Towarzystwo Przemysłu Chemiczno- Farmaceutycznego d. Mgr Klawe i Warszawskie Towarzystwo Akcyjne „Motor”. W 1961 roku po raz pierwszy pojawia się nazwa Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa". W 2001 roku Polfa Warszawa uzyskuje międzynarodowy certyfikat GMP (Good Manufacturing Practice-Dobrej Praktyki Wytwarzania), potwierdzający skuteczność wprowadzonych zmian, czyli najwyższą światową jakość produkowanych leków.

Polfa Warszawa SA jako jedna z trzech firm obok Polfy Tarchomin i Polfy Pabianice wchodzi w skład Polskiego Holdingu Farmaceutycznego. Polski Holding Farmaceutyczny SA staje się właścicielem 80% akcji Polfy Warszawa SA, 5,5% akcji firmy należy do Skarbu Państwa, a 14,5% akcji do pracowników. W 2015 roku ruszyła budowa nowego zakładu produkcji farmaceutycznej form sterylnych. W Duchnicach koło Warszawy powstanie jedna z najbardziej innowacyjnych wytwórni farmaceutycznych w Europie. Polfa Warszawa zajmuje się sprzedażą i produkcją leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. To jedna z najpopularniejszych firm, która sprzedaje wyroby farmaceutyczne na całym świecie.