Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta OCEANIC

Kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej i alergicznej, dermokosmetyki i produkty o wysokiej koncentracji składników to trzon obecnej oferty firmy Oceanic. Przedsiębiorstwo już od prawie 40 lat dba o urodę i zdrowie Polaków tworząc produkty powstałe z pasji, zaangażowania oraz doświadczenia. Firma jest także twórcą doskonale znanych marek kosmetyków oraz specjalistycznych produktów farmaceutycznych.

Aktywne filtry

Oceanic - pielęgnacja powstała z wiedzy ekspertów

Historia polskiego przedsiębiorstwa Oceanic miała swój początek w 1982 roku w Gdańsku. Wtedy to została założona firma, która początkowo skupiała się na produkcji mydeł oraz szamponów. Rozwijająca się spółka w pierwszych latach swojego istnienia powołała do istnienia do dziś doskonale rozpoznawalną markę AA, której nazwa jest skrótem terminu antyalergiczny. W tamtych czasach równie innowacyjny był inny produkt Oceanic - płyn do higieny intymnej. Dalszy rozwój przedsiębiorstwa umożliwiła transformacja ustrojowa, która otworzyła nowe możliwości ekspansji dla polskich przedsiębiorstw. Marka AA dzięki swojej rozpoznawalności została rozszerzona o kolejne kosmetyki o właściwościach antyalergicznych. Jej sukces został szybko zauważony co zaowocowało przyznaniem jej licznych nagród. Jedną z najważniejszych jest złoty medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Na początku XXI wieku firma postawiła na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój. Było to możliwe, dzięki modernizacji i przystosowaniu fabryki w Trąbkach Małych (znajdujących się około 20 km od Gdańska) do nowoczesnych standardów produkcyjnych. Przedsiębiorstwo Oceanic jako pierwsze w Polsce wdrożyło farmaceutyczny certyfikat produkcyjny GMP, a jego kosmetyki do dziś powstają w oparciu o jego rygorystyczne założenia. Polski producent wzbogacił swoją ofertę w 2006 roku rozpoczynając produkcję leków i wyrobów farmaceutycznych. Nowoczesna baza produkcyjna oraz doświadczona, pełna pasji kadra były fundamentem, dzięki którym zostały wprowadzone na rynek nowe marki leków i kosmetyków. Należy wśród nich wymienić cenione Oillan z emolientami, Long4Lashes czy linię AA Wings of Color. Produkty Oceanic znajdują uznanie także poza granicami Polski. Obecnie przedsiębiorstwo oferuje kosmetyki, suplementy oraz wyroby farmaceutyczne w 40 krajach na całym świecie planując jednocześnie ekspansję na nowe rynki. Siłą producenta oprócz nowoczesnego zaplecza technologicznego jest także szeroka oferta, na którą składa się około 1000 różnych wyrobów. Przedsiębiorstwo oferuje także usługi z zakresu produkcji kontraktowej na zlecenie zewnętrznych podmiotów. Produkty Oceanic są promowane przez znane osobistości. Do tej pory firma nawiązała współpracę m.in. z piosenkarkami Kayah i Moniką Brodką oraz aktorkami Kingą Preis i Małgorzatą Braunek.