Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Lista produktów producenta Nestle

Szwajcarska marka Nestle to największe przedsiębiorstwo spożywcze na świecie, a przy tym lider w produkcji odżywek dziecięcych, mleka w proszku, kawy rozpuszczalnej, lodów, wód mineralnych, a także karmy dla zwierząt. W jej skład wchodzi 2000 różnorodnych marek zarówno światowych, jak i lokalnych. Firma pragnie inspirować ludzi do zdrowszego stylu życia oraz podnosić jakość życia na całym świecie.

Aktywne filtry

Zasmakuj się w zdrowych produktach Nestle

Początek historii marki Nestle nastąpił w 1866 roku wraz z otwarciem przez firmę angielsko-szwajcarską pierwszej w Europie fabryki skondensowanego mleka w Szwajcarii. Produkt cieszył się dużą popularnością w zaopatrzeniu ośrodków przemysłowych w Europie ze względu bezpieczeństwo spożycia i długą przydatność spożycia. W podobnym okresie Henri Nestle dokonał przełomu w zakresie żywności dla niemowląt tworząc pierwszy pełnowartościowy posiłek dla niemowląt, które nie mogą być karmione mlekiem matki. Dzięki temu przyczynił się do przeciwdziała śmiertelności noworodków. W 1905 roku założono Grupę Nestle powstałą z połączenia przedsiębiorstwa Henriego oraz Anglo-Swiss z ponad 20 fabrykami, a sieć sprzedaży obejmuje kraje Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej i Australii. Z każdym rokiem rozwija się także oferta o produkty, takie jak czekolada, kawa, suplement diety, herbata rozpuszczalna, kakao czy płatki śniadaniowe i wiele innych. Firma poza żywnością rozszerza także swoją działalność o kosmetyki oraz wyroby farmaceutyczne i okulistyczne. Rozwój asortymentu następuje poprzez tworzenie nowych produktów lub przejmowania marek.

Obecnie działania Nestle opierają się na zasadzie Tworzenia Wspólnej Wartości, co oznacza, że biznes prowadzony jest tak, aby miał wartość dla całego społeczeństwa. W tym celu organizowane są dyskusje dotyczące globalnego żywienia, wody oraz rozwoju obszarów wiejskich, w których biorą udział eksperci. Powstają również specjalne instytuty, które badają produkty odżywcze, aby zapobiegać i leczyć przewlekłe choroby. Firma wykupuje także marki związane z odżywianiem medycznym pacjentów czy kosmetyków dermatologicznych. Nestle składa się aż 2000 różnych marek, a działalność korporacji odbywa się w 191 krajach. Ponadto czynnie wspiera działania ONZ poprzez pomoc dzieciom w prowadzeniu zdrowszego życia, poprawie sytuacji osób ze społeczności lokalnych, a także dążenie do braku negatywnego wpływu na środowisko. W Polsce znajduje się 7 zakładów Nestle w różnych regionach Polski, gdzie produkowanych jest blisko 1600 produktów w większości z surowców od lokalnych dostawców.