Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Sucha skóra

Sucha skóra jest problemem wielu osób, może dotyczyć zarówno dorosłych, jak i niemowląt czy dzieci starszych. Głównymi problemami, z jakimi borykają się posiadacze skóry suchej, są utrata naturalnej warstwy lipidowej, niedostateczna ilość wydzielanego sebum i znaczna podatność na odwodnienie.

Aktywne filtry

Alanatan maść 30 g, UNIA

11,99 zł

Preparaty do pielęgnacji skóry suchej

Skóra sucha wymaga regularnej i kompleksowej pielęgnacji, ze względu na wysoką podatność na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak: klimatyzacja, nadmierna ekspozycja na słońce czy zanieczyszczenie powietrza. Dostępne na rynku specyfiki do pielęgnacji skóry suchej pozwalają w znacznym stopniu poprawić jej nawilżenie i przeciwdziałać podrażnieniom. Wśród preparatów do skóry suchej znajdziemy kremy, żele i emulsje.

Kremy do skóry suchej

Kremy do skóry suchej zawierają całą gamę składników, które odpowiednio ją nawilżą i lekko natłuszczą. Są to między innymi lipidy, woski, trójglicerydy, naturalne olejki, ponadto gliceryna, mocznik oraz witaminy. Składniki te tworzą na skórze warstwę ochronną, zapobiegającą nadmiernej utracie wody z naskórka. Dodatkowo skóra zostaje nawilżona i poprawia się jej napięcie, znika uczucie ściągnięcia i nadmierne łuszczenie się naskórka.

Żele do skóry suchej

Są to preparaty o nieco lżejszej niż kremy konsystencji. Stosowanie ich przynosi ulgę skórze suchej poprzez dogłębne nawilżenie i przywrócenie bariery lipidowej. Ich lekka formuła nie powoduje zatykania porów skóry i nie pozostawia tłustego filmu. W składzie żeli znajdziemy między innymi glicerynę, trójglicerydy i dedykowane dla skóry suchej olejki. Poza działaniem nawilżającym, żele działają na skórę regenerująco i przeciwdziałają utracie elastyczności.

Emulsje do skóry suchej

Emulsje są preparatami pielęgnacyjnymi służącymi do stosowania na twarz lub całe ciało. Składnikami aktywnymi emulsji są trójglicerydy, olejki naturalne, gliceryna. Mogą być aplikowane bezpośrednio na skórę lub jako dodatek do kąpieli. Działają kojąco na skórę, zapobiegają transepidermalnej utracie wody, wspomagają leczenie podrażnień. Emulsje te odbudowują i wzmacniają naturalną barierę lipidową skóry.

Kompleksowa, profesjonalna pielęgnacja skóry suchej przywróci jej komfort i odpowiednie nawilżenie, będzie również wspomagała profilaktykę przeciwzmarszczkową.