Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Prenatal

O harmonijny rozwój dziecka należy zadbać już w pierwszych dniach ciąży. Prenatal to marka stworzona przez firmę Nutropharma w oparciu o najnowsze osiągnięcia z dziedziny epigenetyki. Zróżnicowana gama nowoczesnych suplementów diety Prenatal dostarcza niezbędnych składników odżywczych oraz witamin na każdym etapie ciąży w trosce o zdrowie mamy i jej malucha.

Aktywne filtry

Optymalny przebieg ciąży

Podjęcie decyzji o posiadaniu potomstwa to jeden z najważniejszych momentów ludzkiego życia. Wiąże się z bagażem nowych doświadczeń oraz wieloma stresowymi sytuacjami dla obojga z rodziców. Zbilansowana i zróżnicowana dieta jest jednym z kluczowych czynników warunkujących prawidłowy przebieg ciąży i rozwój płodu. Prenatal to innowacyjne suplementy diety zawierające cholinę, witaminy z grupy B, kwas foliowy oraz cenne minerały. Znana i ciesząca się zaufaniem marka jest obecna na polskim rynku już od 24 lat. 

Każdy z etapów ciąży charakteryzuje się innym zapotrzebowaniem organizmu matki oraz płodu na substancje odżywcze i mikroskładniki. Kwas foliowy to witamina szczególnie ważna podczas 1 trymestru, kiedy to kształtuje się ośrodkowy układ nerwowy. Niedobór tego związku może być przyczyną powstania wad cewy nerwowej, dlatego suplementacja kwasu foliowego w 1 trymestrze jest bardzo ważna. Prenatal® uno to suplement diety bogaty w kwas foliowy przeznaczony do stosowania przed zajściem w ciąże oraz do 12 tygodnia trwającej ciąży. Oprócz kwasu foliowego preparat zawiera także cholinę, jod, witaminy B6 i B12 oraz imbir, który łagodzi nudności i mdłości. 

Dalsze etapy ciąży wymagają odmiennej suplementacji. Preparaty Prenatal® duo oraz Prenatal® classic  zalecane są do przyjmowania od 13 tygodnia ciąży aż do końca karmienia piersią. Suplementy diety zawierają żelazo niezbędne w procesach krwiotwórczych (Prenatal® classic jest szczególnie polecany w wypadku niedokrwistości) oraz cholinę o korzystnym wpływie na wątrobę i łożysko matki. Jest także istotna w prewencji wad wrodzonych płodu. Połączenie wysoko przyswajalnych składników odżywczych Epigenetic Nutrition Plan® determinują podatność rozwijającego się w łonie matki organizmu dziecka na choroby cywilizacyjne oraz lepszą jakość życia. 

Prawidłowe funkcjonowanie mózgu

Kwas dokozaheksaenowy (DHA) to związek z grupy omega-3 wpływający na właściwy rozwój dziecka, a także warunkujący prawidłowy przebieg ciąży chroniąc m.in. przed przedwczesnym porodem. Największe zapotrzebowanie na ten związek występuje w II i III trymestrze kiedy to rozwój układu nerwowego przebiega najintensywniej. Kwas dokozaheksaenowy należy suplementować, ponieważ organizm ludzki posiada ograniczone zdolności do jego syntezy. Prenatal® dha to innowacyjny suplement diety zawierający kwas dokozaheksaenowy wspomagający prawidłowy rozwój mózgu i siatkówki dziecka.