Lista produktów producenta NIVEA

Niewiele jest na polskim rynku tak doskonale rozpoznawalnych marek jak Nivea. Linia kosmetyków oferowana pod tą nazwą miała swój początek już w pierwszych latach XX wieku. Od tego czasu Nivea stała się synonimem preparatów przystosowanych do pielęgnacji różnych rodzajów skóry, a gama produktów oferowanych w ramach marki systematycznie się poszerza.

Aktywne filtry

Nivea - skuteczność poparta wieloletnim doświadczeniem 

Słowo Nivea pochodzi z języka łacińskiego, gdzie wyrażenie niveus znaczy śnieżnobiały. Słowem tym od przeszło stu lat opatrzona jest linia kosmetyków produkowanych przez niemieckie przedsiębiorstwo Beiersdorf AG. Pierwszym preparatem wprowadzonym na rynek pod marką Nivea było mydło Seife natomiast 5 lat później w 1911 roku zadebiutował słynny krem Nivea produkowany aż do dziś. Bazą tego niezwykłego kremu była receptura wykorzystująca właściwości eucerytu jako substancji tworzącej stabilną emulsję tłuszcz-woda. Euceryt to substancja chemiczna o wysokiej zawartości cholesterolu i niskim potencjale alergicznym. Co ciekawe skład kremu Nivea przez lata zmieniał się tylko nieznacznie, a jego niesłabnąca popularność zbudowała pozycję marki.

W Polsce marka obecna jest praktycznie od samego początku swojego istnienia. W okresie dwudziestolecia międzywojennego kosmetyki Nivea były produkowane w naszym kraju w Katowicach, a następnie w Poznaniu. To właśnie w stolicy Wielkopolski do dziś znajduje się fabryka kosmetyków i siedziba firmy Nivea. Oferta marki to jednak nie tylko popularny krem, ale również żele pod prysznic, antyperspiranty, balsamy do ciała, szampony, odżywki, produkty do opalania oraz linie preparatów przeznaczone dla potrzeb kobiet, mężczyzn oraz dzieci. Działalność Nivea nie zamyka się jednak tylko w obszarze komercyjnym. Jest to także popularyzowanie wiedzy na temat zdrowia skóry i dobrego samopoczucia,, a także funkcjonowanie programu Klub Nivea. Dzięki swoim unikalnym produktom oraz bliskim relacjom z konsumentami marka cieszy się uznaniem i zaufaniem na całym świecie. Nivea jest marką, która determinuje pewien styl życia. Czerpiąc ze swojej bogatej historii przedsiębiorstwo może z optymizmem patrzeć w przyszłość.