Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Biegunka

Biegunka niezależnie od przyczyny nieleczona prowadzić może do wycieńczenia organizmu oraz odwodnienia. Konieczne jest więc nie tylko przyjęcie leków hamujących biegunkę, ale także preparatów z elektrolitami nawadniających organizm i probiotyków do odbudowy flory bakteryjnej jelit.

Aktywne filtry

Enterol 250 mg,10 kapsułek

27,99 zł
Enterol 250 mg,10 kapsułek

49,90 zł
Laremid 2mg, 20 tabletek

13,99 zł
Enterol 250 mg, 10 saszetek

27,99 zł
Cilak, 20 kapsułek, ADMIRA

13,99 zł
Taninal, 500mg, 20 tabletek

14,99 zł
Tasectan 250mg, 20 saszetek,

33,00 zł
Tasectan 500mg, 15 kapsułek,

35,00 zł
Sanprobi IBS, krople, 5 ml

33,99 zł
Sanprobi IBS, 20 kapsułek

34,90 zł

Biegunka, potocznie często nazywana też rozwolnieniem, jest dolegliwością przy której chory oddaje stolec z dużo większą częstotliwością niż zazwyczaj i jest on płynnej konsystencji, czasami z krwią albo domieszkami śluzu lub ropy. Najczęstszymi przyczynami wywołującymi biegunkę są m. in. zatrucie pokarmowe, grypa żołądkowa, alergie pokarmowe, stres itp. Niezależnie jednak od przyczyny leczenie zawsze jest jednakowe i w każdym przypadku konieczne. Długotrwała biegunka może bowiem doprowadzić do odwodnienia i ogólnego osłabienia organizmu.

Leczenie biegunki

Dla zahamowania objawów biegunki trzeba sięgnąć po leki przeciwbiegunkowe, które spowalniają ruchy jelit (spazmolityczne) i wspomagają wchłanianie wody (adsorpcyjne). W trakcie biegunki ważne jest również by nawodnić organizm zażywając preparaty z elektrolitami (o podstawowym składzie: sód, potas i magnez) oraz suplementy, które odbudują florę bakteryjną przewodu pokarmowego (probiotyki). Leki dostępne są w formie tabletek lub proszku do przyrządzenia roztworu do picia.

W leczeniu tej dolegliwości stosowany jest często również węgiel aktywny, który działa na takiej zasadzie, że wiąże ze sobą bakterie oraz toksyny, wywołujące biegunkę, jest przy tym naturalnym i bardzo skutecznym lekarstwem. W rzadkich przypadkach biegunka może okazać się bardzo niebezpiecznym schorzeniem prowadzącym nawet do zagrożenia życia pacjenta. Ważne jest by obserwować objawy i gdy wystąpią np. gorączka, dreszcze czy omdlenia, konieczna może być w takim wypadku konsultacja z lekarzem dla odpowiedniego poprowadzenia leczenia. Są to jednak sytuacje niezwykle rzadkie i najczęściej wystarczają preparaty z apteki dostępne bez recepty.


(4,9/5) z 7061 wszystkich ocen produktów.