Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Reckitt

W świecie szeroko pojętego konsumpcjonizmu, na rynku spotykamy wiele przedsiębiorstw, którym przyświeca idea zaspokajania ludzkich potrzeb. Reckitt Benckiser to firma od wielu lat zajmująca się produkcją i wspieraniem dóbr materialnych. Wśród wielu produktów, którym przyświeca ta marka spotkamy akcesoria gospodarstwa domowego, środki higieny intymnej i leki.

Aktywne filtry

Wierny towarzysz codzienności - Reckitt Benckiser

Początki istnienia firmy datuje się na pierwszą połowę XIX wieku. Wtedy to Jeremiah Coleman rozpoczął prace przy zbożu i gorczycy. Niedługo potem również w Angli Isaac Reckitt, zaopatrzony w młyn skrobiowy z powodzeniem produkował niektóre akcesoria gospodarstwa domowego. Smykałke odziedziczyli po nim synowie, którzy postawili na rozwój firmy. Kolejną ważną osobą był holender Johann Benckiser, którego działalność zajmowała się zaopatrywaniem przemysłu chemicznego. W grudniu 1999 roku dwa kraje, trzy firmy postanowiły współpracować razem i tak powstało przedsięwzięcie o nazwie Reckitt Benckiser. Dzięki genialnej kampanii marketingowej firma zdobywała coraz to nowych konsumentów. Szedł za tym ogromny sukces zarówno finansowy, jak i biznesowy. W 2008 roku Reckitt Benckiser było stać na zakup Boots Healthcare International i Adams Respiratory Therapeutics. Tak też uczyniono, kierując swoją działalność na rynek stricte farmaceutyczny.

Reckitt to nie tylko prężnie rozwijająca się firma. Przedsiębiorstwo znane jest z wielu akcji charytatywnych, szczególnie na terenie Wielkiej Brytanii. Reckitt Benckiser jest głównym fundatorem Save the Children, a w 2009 roku grupa pracowników wyruszyła w wyprawę w Himalaje w celu zbiórki pieniędzy na cele dobroczynne. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Oprócz działalności charytatywnej, polityka firmy zakłada także wsparcie ochrony środowiska. Idea ta widoczna jest nie tylko na etapie produkcyjnym, ale też poza nim. Głównymi markami wychodzącymi z logo Reckitt Benckiser w Polsce są Vanish, Calgon, Durex i Nurofen. Firma doskonale prosperuje zarówno na rynku amerykańskim, jak i europejskim. Według danych z 2010 roku Recket Benckiser zatrudniał ponad 23000 osób w różnych krajach.