Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Łupież

Łupież to nazwa zbiorcza dla wielu różnych problemów skórnych. Jego najczęściej spotykaną formą jest łupież łojotokowy oraz łupież biały, które atakują skórę głowy. Jednak łupież może występować także na skórze twarzy, dekoltu, ramion i pleców.

Aktywne filtry

Różne odmiany łupieżu

Wiele osób kojarzy łupież przede wszystkim z nieestetycznymi problemami skóry głowy w postaci białego pyłu, który opada na ramiona, tworząc bardzo brzydkie plamy. Jednak łupież może przybierać również inne formy. Łupież atakujący skórę głowy ma dwie podstawowe odmiany, są nimi łupież suchy oraz tłusty, zwane inaczej łupieżem białym i łojotokowym. Mają one bardzo podobne objawy, jednak ich przyczyna jest zupełnie inna. Poza tymi najlepiej rozpoznawalnymi rodzajami łupieżu istnieje również łupież pstry, różowaty, oraz rumieniowy. Są to odmiany łupieżu, które nie dotyczą już typowo skóry głowy. Pojawiają się na dekolcie, szyi, ramionach oraz na twarzy i plecach. Tworzą nieestetyczne plamy i są bardzo problematyczne dla osób, które zmagają się z tym schorzeniem skórnym. Bardzo często powodują one nieprzyjemne swędzenie, które potrafi doprowadzać do szału. Ponadto przede wszystkim sprawiają, że osoba cierpiąca na ten problem skórny, czuje się zawstydzona i odczuwa duży dyskomfort psychiczny związany z nieestetycznym wyglądem, widocznym z daleka.

Leczenie łupieżu

Wyleczenie łupieżu do końca nie jest łatwym zadaniem. Niestety w przypadku osób podatnych na bakterie i grzyby wywołujące łupież problem ten bardzo często nawraca. Na szczęście obecnie produkty pomagające w walce z łupieżem są ogólnodostępne i nie kosztują zawrotnych sum. W drogeriach pojawiają się szampony i kremy, zaś najpopularniejsze są oczywiście preparaty do walki z problemami skóry głowy, jednak preparaty do ciała również dostępne są w tego typu placówkach. Warto jednak pamiętać, że w drogeriach nie są sprzedawane leki, a łupież to choroba skóry, z którą należy walczyć profesjonalnymi produktami leczniczymi. Dlatego szukając sposobu na łupież najlepiej sprawdzić ofertę godnej polecenia apteki internetowej. Tam dostępnych jest wiele specjalistycznych produktów, dobranych do różnych odmian tego problemu skórnego. Dzięki temu oraz dzięki możliwości zaczerpnięcia fachowej porady ze strony obsługi możesz mieć pewność, że uda Ci się znaleźć skuteczny produkt leczniczy, dobrany do Twojego schorzenia.