Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Smith & Nephew

Smith & Nephew to nowoczesna spółka działająca w obszarze technologii wpływających na stan zdrowia oraz jakość życia populacji. Międzynarodowe przedsiębiorstwo od wielu lat angażuje się w działalność mającą na celu znoszenie codziennych barier oraz poprawę efektywności i sprawności, a jego produkty wykorzystywane są zarówno w publicznych placówkach opieki zdrowotnej jak i w gospodarstwach domowych na całym świecie.

Aktywne filtry

Smith & Nephew - profesjonalna wiedza i doświadczenie

Bogata historia Smith & Nephew sięga aż 165 lat wstecz do Hull w centralnej Anglii. To właśnie tam w 1856 roku Thomas James Smith otworzył swoją aptekę. Po śmierci założyciela w 1896 roku pieczę nad przedsiębiorstwem przejął jego bratanek - Horatio Nelson Smith. Przedsiębiorstwo wsławiło się sprawnością swojego działania podczas kryzysowej sytuacji wobec trwającej I wojny światowej - zobowiązane było wtedy do dostawy opatrunków chirurgicznych oraz polowych o wartości ówczesnych 350 tysięcy funtów w przeciągu zaledwie 5 miesięcy. Dzięki solidnej marce oraz rzetelności funkcjonowało niezmiennie przez cały XX wiek. Pod koniec lat 90-tych Smith & Nephew postawił na eksport stając się zróżnicowanym koncernem prowadzącym działalność w wielu obszarach terapeutycznych. Nadal jednak główną oś funkcjonowania stanowiły produkty do pielęgnacji ciała oraz tradycyjne i innowacyjne metody leczenia ran. W 1998 roku przedsiębiorstwo zrestrukturyzowało się - odtąd jego inwestycje skupiają się na leczeniu ran, ortopedii oraz endoskopii. Co ciekawe firma Smith & Nephew od 1937 roku jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a od 1999 roku również na Nowojorskiej Giełdzie. Obecnie przedsiębiorstwo funkcjonuje jako spółka akcyjna - choć jego główna siedziba zlokalizowana jest w Wielkiej Brytanii jednocześnie prowadzi ono działalność w wielu krajach całego świata. 

Smith & Nephew wierzy, że zdrowie to nie tylko kwestia naszego ciała. Równie ważny jest sprawny umysł oraz dobre samopoczucie. To holistyczne podejście pozwoliło firmie zdobyć popularność oraz zaufanie szerokiego grona pacjentów. Niezmiennie przez lata przedsiębiorstwo pragnie korzystać z technologii, aby łamać granice ustalane przez życie. Działalność ta opiera się o kulturę empatii, szacunku dla drugiego człowieka i wzajemnego zrozumienia. Międzynarodowa firma posiada w Polsce swoje dwie filie zlokalizowane odpowiednio we Wrocławiu oraz w Warszawie.