Lista produktów producenta Polfarmex

Spółka akcyjna Polfarmex to znany i ceniony na polskim rynku producent leków oraz suplementów diety. Ponad 30 letnie doświadczenie w zakresie produkcji i dystrybucji zaowocowało zaufaniem szerokiego grona pacjentów, lekarzy oraz personelu medycznego. Jednocześnie Polfarmex pozostaje jedną z nielicznych firm opartych o w 100 % polski kapitał. Przedsiębiorstwo nieustannie modernizuje i aktualizuje portfolio swoich produktów tak, aby dopasować się do stale zmieniających się potrzeb konsumentów.

Aktywne filtry

Polfarmex - polski producent leków generycznych

Historia producenta sięga czasów transformacji ustrojowej w Polsce. W 1989 roku powstała spółka Polfa-Farmex. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się wyłącznie handlem lekami oraz surowcami farmaceutycznymi. Jednocześnie w tym samym roku polski wytwórca wprowadził na rynek swój pierwszy produkt - laktoglukonian wapnia będący jedną z najlepiej przyswajalnych form preparatu wapniowego. Rok 1994 przyniósł zmianę nazwy na Polfarmex, która obowiązuje do dziś. Firma zakupiła wtedy również tereny w dzielnicy przemysłowej Kutna. Pozwoliło to na budowę oraz otwarcie nowoczesnego zakładu produkcyjnego. W międzyczasie producent nadal poszerzał ofertę swoich preparatów wapniowych i potasowych wprowadzając do obrotu takie marki jak Calcium syrop, Diphergan syrop, Kalium i Kalium Gluconicum syrop czy też Ranigasan. W okresie 1996-1999 roku spółka zarejestrowała 30 różnych produktów. Dynamiczny rozwój pozwolił także podjąć pierwsze działania skutkujące eksportem wyrobów polskiego producenta. 

Firma Polfarmex, by zadbać o zbilansowany rozwój po budowie nowoczesnego zaplecza produkcyjnego skupiła się na poprawie jakości oferowanych usług z zakresu marketingu, handlu oraz logistyki. O jej dobre imię dba szereg wykwalifikowanych przedstawicieli - dziś jest to około 200 osób. Pozwoliło to spółce na dalszą ekspansję również poza Europą do takich krajów jak Rosja czy Kolumbia. Od 2010 roku Polfarmex jest sponsorem lokalnej drużyny koszykarskiej AZS WSGK Kutno. To wsparcie to nie tylko prestiżowy przywilej, ale także wyraz dbałości o lokalne struktury społeczne. Działalność ta odzwierciedla się także odpowiedzialnością społeczną, którą deklaruje producent - Polfarmex promuje wiedzę na temat zdrowia publicznego, wspiera sport oraz współpracuje z uczelniami wyższymi. Co ważne przez cały okres działalności Polfarmex pozostaje w rękach polskiego kapitału. Dziś polski producent zatrudnia około 790 osób. Jego oferta składa się ze 100 różnych preparatów i produktów, które można nabyć na 15 rynkach zagranicznych. Działalność Polfarmex została doceniona przez środowiska branżowe - przedsiębiorstwo zostało nagrodzone m.in. Nagrodą Gospodarczą Wojewody Łódzkiego, Orłem Tygodnika Wprost, a także statuetką Gazele Biznesu.