Lista produktów producenta MELALEUCA

Działająca od przeszło 25 lat firma Melaleuca sp. z o.o. jest ciekawym połączeniem polsko-australijskiego kapitału. W ofercie producenta znajduje się bogaty wybór preparatów, których wyróżnikiem jest naturalne pochodzenie. Melaleuca dba również o atrakcyjne ceny swoich produktów tak, aby były one dostępne dla jak najszerszego grona konsumentów. 

Aktywne filtry

Melaleuca - w harmonii z naturą 

Historia działalności Melaleuca rozpoczęła się w 1996 roku. Rok później przedsiębiorstwo przejęło Zakład Naukowo-Produkcyjny od Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach. Umożliwiło to rozpoczęcie produkcji zasypki przeciwgrzybiczej Proftin do dzisiaj pozostającej najbardziej rozpoznawalnym wyrobem producenta. Melaleuca szybko zdobyła popularność, pobudziło to jednak firmę do dalszego rozwoju. W 1998 roku spółka korzystając ze swoich australijskich korzeni rozpoczęła konfekcjonowanie i produkcję nowoczesnych kosmetyków opartych o olejek z drzewa herbacianego i aloes. Kolejne wprowadzane na rynek linie produktów cieszyły się sporą popularnością gruntując tym samym pozycję Melaleuca na dynamicznie rozwijającym się ówcześnie rynku farmaceutycznym. Od 2004 roku najwyższa jakość i bezpieczeństwo wyrobów polsko-australijskiego przedsiębiorstwa poświadczona jest certyfikatem ISO 9001. Minione 10 lat to także aktywna działalność Melaleuca. Od 2010 roku firma współpracuje z Herbarium św. Franciszka w Panewnikach - owocem tej współpracy jest Seria Franciszkańska, której założenia to połączenie naturalnej mocy substancji leczniczych ze współczesnymi technologiami pozyskiwania surowców i wydajnej produkcji. Melaleuca jest producentem jedynej na polskim rynku pasty do zębów z olejkiem herbacianym, propolisem i rozmarynem - środki niezbędne do wprowadzenia tego produktu na rynek zostały pozyskane dzięki dofinansowaniom uzyskanym z funduszy unijnych. Od 2019 roku firma ma w swojej ofercie również linie kosmetyków przeznaczonych dla skóry problematycznej.

Melaleuca rozwija się w oparciu o wiedzę i doświadczenie swoich pracowników, a także wsłuchując się w potrzeby konsumentów. Postęp badawczy realizowany jest dzięki współpracy ze środowiskiem akademickim, a przedsiębiorstwo od wielu lat utrzymuje ścisły kontakt z takimi instytucjami jak Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Wojskowa Akademia Medyczna oraz Politechnika Śląska w Gliwicach. Przez przeszło 25 lat działalności nie zmienia się jedynie misja odzwierciedlająca filozofię marki - tworzenie dermokosmetyków najwyższej jakości, które są przyjazne dla środowiska. Siedziba zarządu firmy Melaleuca w Polsce znajduje się w Gliwicach.