Ocena apteki    4,9 / 5

Zobacz wszystkie opinie

Lista produktów producenta Sigvaris (Pani Teresa)

Szwajcarska firma SIGVARIS to światowy lider w produkcji medycznej odzieży uciskowej. Asortyment obejmuje linię Medical leczącą schorzenia, Well Being o działaniu profilaktycznym i przynoszącym ulgę we wczesnych stadiach chorób nóg oraz Sports pomagającą powrócić do formy oraz polepszyć wyniki w sporcie. Produkty służą terapii uciskowej, która jest podstawa w leczeniu chorób i zaburzeń funkcjonowania żył i układu limfatycznego. Korzystnie wpływają na zdrowie nóg i poprawiają przepływ krwi.

Aktywne filtry

Zadbaj o zdrowie nóg z produktami SIGVARIS!

Firma Sigvaris działa w oparciu o ponad 150-letnie doświadczenie oraz rodzinną tradycję. Wszystko rozpoczęło się w 1864 roku, kiedy założyciel firmy Moritz Ganzoni-Strauli wraz Niklausem Bartheltsem otworzyli w Winterhur sklep Ganzoni und Barthelts zajmujący się pasmanterią. Ze względu na dynamiczny rozwój bardzo szybko powstała fabryka, a sieć dystrybucji rozwinęła się na całą Europę oraz tereny Afryki Północnej i Argentyny. W okresie I wojny światowej firmą zajęli się synowie Ganzoni i powstała siostrzana spółka we Francji. W 1926 roku zaczęto stosować lepsze włókna i elastyczne materiały i stworzono markę Samson produkującą pończochy dziane. Przez wiele lat firma borykała się z różnorodnymi trudnościami, takimi jak spadki sprzedaży, konflikty międzynarodowe, strajki, brak pracowników i wiele innych, jednak dzięki więzi rodzinnej oraz determinacji udało się przetrwać trudne czasy. W 1961 roku we współpracy z wybitnym specjalistą w dziedzinie leczenia chorób żył doktorem Karlem Siggiem powstały pierwsze medyczne pończochy uciskowe na bazie lateksu pod nazwą Sigvaris. Dzięki temu przedsiębiorstwo w ciągu kilku lat stało się liderem na rynku stale rozwijając zakłady, poszerzając ofertę i wprowadzając ją na rynki zagraniczne.

Obecnie Grupa SIGVARIS z siedzibą w Szwajcarii posiada zakłady produkcyjne nie tylko na obszarze kraju, ale również we Francji, Polsce, Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Powstały również filie i oddziały we Włoszech, Niemczech, Austrii, Anglii, Kanadzie, Chinach, Australii, Meksyku i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dystrybucja produktów odbywa się do ponad 70 krajów na całym świecie. Wyroby wskazane są w leczeniu przewlekłych i ostrych chorób żylnych, żylaków, zakrzepicy żył głębokich, owrzodzeniu nóg, cukrzycy oraz obrzęku limfatycznego. Ponadto doskonale sprawdzą się dla kobiet w ciąży czy osób, które często podróżują i są zmuszone przez długi czas pozostawać w pozycji siedzącej. Pończochy firmy SIGVARIS pomagają ograniczyć ból nóg i uczucie ciężkości, a także opuchliznę stóp i kostek. Zmniejszają ryzyko wystąpienia poważnych schorzeń, a przy tym wspomagają odpowiedni przepływ krwi.